Mustang Broncos Harrier Invitational
August 29th, 2014
Girls Varsity 5K Boys Varsity 5K Girls Varsity 3200 Boys JV 5K Girls JV 5K Girls JV 3200 Boys Junior High 3200 Girls Junior High 2400


Event 1 -  Girls Varsity 5A/6A 5K
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Smith, Jaci               SR Edmond North          19:23.92    1             
  2 Hummel, Jaclyn            SR Edmond Memorial       20:06.55    2             
  3 Turner, Lauren            FR Elgin                 20:43.32    3             
  4 Fuller, Kyra              SR Mustang               20:49.54    4             
  5 Oconnor, Clara            JR Edmond Memorial       21:03.37    5             
  6 Kirchgessner, Bri         JR Deer Creek            21:06.25    6             
  7 Edmonds, Charlotte        SO Bishop McGuinness     21:14.53    7             
  8 Cummins, Eliza            SO Elgin                 21:18.19    8             
  9 Turner, Laci              FR Elgin                 21:22.96    9             
 10 Vesper, Kate              SO Bishop McGuinness     21:35.97   10             
 11 Oconnor, Tess             SO Edmond Memorial       21:44.90   11             
 12 Shepherd, Julia           SO Edmond North          21:46.82   12             
 13 Eby, Camryn               SO Bishop McGuinness     21:47.61   13             
 14 Garcia, Yesenia           SR US Grant              21:52.87   14             
 15 Hannah, Gigstad           FR Deer Creek            21:53.89   15             
 16 Joyce, Kathleen           JR Bishop McGuinness     21:57.36   16             
 17 Buck, Avery               SO Deer Creek            22:00.72   17             
 18 Walters, Emma             FR Edmond North          22:07.23   18             
 19 Moehnke, Brittany         FR Deer Creek            22:12.07   19             
 20 Ruttman, Aubrey           FR Mustang               22:14.03   20             
 21 Emerson, Reilly           Sr Edmond North          22:15.82   21             
 22 Hagen, Jill               Sr Bishop McGuinness     22:31.07   22             
 23 Merrill, Sally            SO Bishop McGuinness     22:32.80   23             
 24 Nolan, Olee               JR Elgin                 22:45.56   24             
 25 Clark, Carla              SR Bishop McGuinness     22:56.54   25             
 26 Schwemley, Tyler          SO Mustang               23:02.65   26             
 27 Micailah, Sanders         JR Deer Creek            23:04.94   27             
 28 Castillo, Kelsey          JR Edmond North          23:12.23   28             
 29 Phillips, Chloe           FR Elgin                 23:12.56   29             
 30 Cantrell, Emery           FR Deer Creek            23:22.83   30             
 31 Grisham, Lauren           FR Mustang               23:27.35   31             
 32 Kendel, Hart              FR Deer Creek            23:37.40   32             
 33 Thompson, Jewel           FR Mustang               23:40.55   33             
 34 Little, Catherine         JR Edmond North          23:42.00   34             
 35 Covin, Amber              Sr Edmond Memorial       24:12.74   35             
 36 Roush, Jasmyne            SO Edmond North          24:36.94   36             
 37 Laflamme, Emily           JR Edmond Memorial       24:38.80   37             
 38 Hannon, Halle             SO Mustang               24:41.85   38             
 39 Lutz, Lynanne             SO Elgin                 24:44.71   39             
 40 Nunez, Denisse            JR US Grant              24:52.39   40             
 41 Orasco, Dabriana          JR US Grant              24:54.37   41             
 42 Adams, Aubrey             FR Edmond Memorial       25:02.07   42             
 43 Richard, Maddie           Sr Elgin                 25:10.08   43             
 44 Brooks, Kaylyn            SO Mustang               25:12.60   44             
 45 Jackson, Rhandi           Sr Edmond Memorial       25:31.15   45             
 46 Aguirre, Diamond          JR Capitol Hill          26:07.00   46             
 47 Fierro, Michelle          JR US Grant              26:10.96   47             
 48 Carreono, Diana           SO US Grant              27:22.02   48             
 49 Montiel, Emma             Sr US Grant              27:51.51   49             
 50 Cardoza, Marisol          JR Capitol Hill          28:24.23   50             
 51 Moreno, Stephanie         JR Capitol Hill          30:35.26   51             
 52 Quiroz, Gisselle          FR Capitol Hill          32:52.92   52             
 53 Alvarez, Adriana          SO Capitol Hill          32:57.03   53             
 54 Grimaldo, Maria           FR Capitol Hill          32:57.30   54             
 55 Lopez, Neyda              FR Capitol Hill          32:58.06   55             
                                                                                 
                                  Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Bishop McGuinness            68    7   10   13   16   22   23   25          
      Total Time:  1:49:06.54                                                    
         Average:    21:49.31                                                    
   2 Elgin                        73    3    8    9   24   29   39   43          
      Total Time:  1:49:22.59                                                    
         Average:    21:52.52                                                    
   3 Edmond North                 80    1   12   18   21   28   34   36          
      Total Time:  1:48:46.02                                                    
         Average:    21:45.21                                                    
   4 Deer Creek                   84    6   15   17   19   27   30   32          
      Total Time:  1:50:17.87                                                    
         Average:    22:03.58                                                    
   5 Edmond Memorial              90    2    5   11   35   37   42   45          
      Total Time:  1:51:46.36                                                    
         Average:    22:21.28                                                    
   6 Mustang                     114    4   20   26   31   33   38   44          
      Total Time:  1:53:14.12                                                    
         Average:    22:38.83                                                    
   7 US Grant                    190   14   40   41   47   48   49               
      Total Time:  2:05:12.61                                                    
         Average:    25:02.53                                                    
   8 Capitol Hill                252   46   50   51   52   53   54   55          
      Total Time:  2:30:56.44                                                    
         Average:    30:11.29                                                    
                                                       



Event 2 - Boys Varsity 5K
All Classes Combined Results
Comp# Name School Time Points ========================================================================================= 1 1458 Balenseifen, Bryce Sr Deer Creek 16:15.97 1 2 2532 Frost, Lance Sr Mustang 17:01.11 2 3 1468 Diangelo, Drake Sr Deer Creek 17:19.92 3 4 896 Helker, Jed FR Edmond Memorial 17:22.32 4 5 1496 Warren, Adam JR Deer Creek 17:29.79 5 6 1217 Roldon, Issacc Sr US Grant 17:37.81 6 7 678 Garza, Jose FR Capitol Hill 17:42.80 7 8 1295 Oconnor, Matt JR Edmond Memorial 17:45.54 8 9 713 Kiefer, Jared Sr Edmond Memorial 17:47.76 9 10 392 Roberts, Austin JR Oklahoma Christian School 17:50.65 11 2460 Ashmun, Jared JR Edmond North 17:53.58 10 12 899 Keffer, Kellen JR Edmond Memorial 17:57.75 11 13 1498 Wilson, Connor Sr Deer Creek 17:58.45 12 14 2465 Kenville, Nick SO Edmond North 17:59.57 13 15 185 Fabian, Blake Sr Bishop McGuinness 18:04.78 14 16 1461 Bradbury, Wyatt Sr Deer Creek 18:16.32 15 17 1475 King, Riley FR Deer Creek 18:22.13 16 18 716 Mauck, Zach SO Edmond Memorial 18:22.46 17 19 735 Dearman, Spencer Sr Anadarko 18:27.80 1 20 184 Engel, Joseph FR Bishop McGuinness 18:28.28 18 21 2546 Wade, Skyler Sr Mustang 18:29.44 19 22 1459 Barton, Andrew JR Deer Creek 18:35.97 20 23 672 Atayde, Elier Sr Capitol Hill 18:44.55 21 24 2531 Drexel, Mark Sr Mustang 18:47.96 22 25 1213 Hererra, Adrian SO US Grant 18:51.74 23 26 2471 Petermann, Josh Sr Edmond North 18:56.54 24 27 898 Hudspeth, Ryan Sr Edmond Memorial 19:06.23 25 28 1215 Lugo, Isreal JR US Grant 19:07.12 26 29 2464 Jump, Cameron SO Edmond North 19:15.42 27 30 2896 Raymundo, Roberto SO Capitol Hill 19:17.43 28 31 200 Newcomb, Mason SO Bishop McGuinness 19:17.91 29 32 745 Tenequer, Dante SO Anadarko 19:19.53 2 33 1254 Oconnor, Baron Sr Bishop McGuinness 19:22.73 30 34 715 Matthews, Chase Sr Edmond Memorial 19:24.30 31 35 385 Howard, Josh Sr Oklahoma Christian Academ 19:24.67 3 36 676 Escamilla, Josue Sr Capitol Hill 19:30.02 32 37 1211 Garcia, Fernando SO US Grant 19:33.77 33 38 181 Derryberry, Andrew SO Bishop McGuinness 19:35.30 34 39 394 Van curren, Christian FR Oklahoma Christian School 19:36.26 40 182 Diaz, Jesus Jr Bishop McGuinness 19:40.30 35 41 737 Labrada, Adrian SO Anadarko 19:40.59 4 42 1219 Trujillo, Juan SO US Grant 19:45.18 36 43 741 Pohocsucut, Levi Sr Anadarko 19:46.37 5 44 1208 Cruz, Edgar Sr US Grant 19:49.45 37 45 679 Herrera, Humberto JR Capitol Hill 19:52.26 38 46 387 Kingsley, Caleb JR Oklahoma Christian Academ 19:54.93 6 47 742 Reyes, Aj SO Anadarko 19:58.53 7 48 2469 Myers, Keegan FR Edmond North 19:59.20 39 49 393 Ross, Morgan Sr Oklahoma Christian School 20:12.78 50 2463 Dimonico, Joey SO Edmond North 20:14.73 40 51 1210 Flores, Juan SO US Grant 20:23.74 41 52 2538 Mills, Cameron FR Mustang 20:35.83 42 53 744 Smith, Hank FR Anadarko 20:44.97 8 54 390 Zehr, John Sr Oklahoma Christian Academ 20:48.75 9 55 2529 Chesnut, Chris FR Mustang 20:49.99 43 56 2467 Maddox, Trace JR Edmond North 20:54.30 44 57 186 Gee, Gavin Sr Bishop McGuinness 20:55.36 45 58 739 Mccathern, Deyton SO Anadarko 21:04.32 10 59 2544 Van aken, Gregory SO Mustang 21:12.51 46 60 762 Crosswhite, Robert JR Elgin 21:30.60 61 765 Hildner, Ryan JR Elgin 21:41.52 62 767 Ladd, Kameron SO Elgin 21:44.19 63 674 Castaneda, Gabriel Jr Capitol Hill 21:56.12 47 64 2533 Gausman, Cameron SO Mustang 22:00.30 48 65 2897 Reyes, David Sr Capitol Hill 22:03.61 49 66 386 Jang, Yoon SO Oklahoma Christian Academ 24:35.00 11 67 381 Bingham, Alec Sr Oklahoma Christian Academ 24:36.00 12 Event 2 - Boys Varsity 5K
5A/6A Results
======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Balenseifen, Bryce Sr Deer Creek 16:15.97 1 2 Frost, Lance Sr Mustang 17:01.11 2 3 Diangelo, Drake Sr Deer Creek 17:19.92 3 4 Helker, Jed FR Edmond Memorial 17:22.32 4 5 Warren, Adam JR Deer Creek 17:29.79 5 6 Roldon, Issacc Sr US Grant 17:37.81 6 7 Garza, Jose FR Capitol Hill 17:42.80 7 8 Oconnor, Matt JR Edmond Memorial 17:45.54 8 9 Kiefer, Jared Sr Edmond Memorial 17:47.76 9 10 Ashmun, Jared JR Edmond North 17:53.58 10 11 Keffer, Kellen JR Edmond Memorial 17:57.75 11 12 Wilson, Connor Sr Deer Creek 17:58.45 12 13 Kenville, Nick SO Edmond North 17:59.57 13 14 Fabian, Blake Sr Bishop McGuinness 18:04.78 14 15 Bradbury, Wyatt Sr Deer Creek 18:16.32 15 16 King, Riley FR Deer Creek 18:22.13 16 17 Mauck, Zach SO Edmond Memorial 18:22.46 17 18 Engel, Joseph FR Bishop McGuinness 18:28.28 18 19 Wade, Skyler Sr Mustang 18:29.44 19 20 Barton, Andrew JR Deer Creek 18:35.97 20 21 Atayde, Elier Sr Capitol Hill 18:44.55 21 22 Drexel, Mark Sr Mustang 18:47.96 22 23 Hererra, Adrian SO US Grant 18:51.74 23 24 Petermann, Josh Sr Edmond North 18:56.54 24 25 Hudspeth, Ryan Sr Edmond Memorial 19:06.23 25 26 Lugo, Isreal JR US Grant 19:07.12 26 27 Jump, Cameron SO Edmond North 19:15.42 27 28 Raymundo, Roberto SO Capitol Hill 19:17.43 28 29 Newcomb, Mason SO Bishop McGuinness 19:17.91 29 30 Oconnor, Baron Sr Bishop McGuinness 19:22.73 30 31 Matthews, Chase Sr Edmond Memorial 19:24.30 31 32 Escamilla, Josue Sr Capitol Hill 19:30.02 32 33 Garcia, Fernando SO US Grant 19:33.77 33 34 Derryberry, Andrew SO Bishop McGuinness 19:35.30 34 35 Diaz, Jesus Jr Bishop McGuinness 19:40.30 35 36 Trujillo, Juan SO US Grant 19:45.18 36 37 Cruz, Edgar Sr US Grant 19:49.45 37 38 Herrera, Humberto JR Capitol Hill 19:52.26 38 39 Myers, Keegan FR Edmond North 19:59.20 39 40 Dimonico, Joey SO Edmond North 20:14.73 40 41 Flores, Juan SO US Grant 20:23.74 41 42 Mills, Cameron FR Mustang 20:35.83 42 43 Chesnut, Chris FR Mustang 20:49.99 43 44 Maddox, Trace JR Edmond North 20:54.30 44 45 Gee, Gavin Sr Bishop McGuinness 20:55.36 45 46 Van aken, Gregory SO Mustang 21:12.51 46 47 Crosswhite, Robert JR Elgin 21:30.60 48 Hildner, Ryan JR Elgin 21:41.52 49 Ladd, Kameron SO Elgin 21:44.19 50 Castaneda, Gabriel Jr Capitol Hill 21:56.12 47 51 Gausman, Cameron SO Mustang 22:00.30 48 52 Reyes, David Sr Capitol Hill 22:03.61 49 Event 2 - Boys Varsity 5K
2A-4A Results
======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Roberts, Austin JR Oklahoma Chr 17:50.65 2 Dearman, Spencer Sr Anadarko 18:27.80 1 3 Tenequer, Dante SO Anadarko 19:19.53 2 4 Howard, Josh Sr Oklahoma Chr 19:24.67 3 5 Van curren, Christian FR Oklahoma Chr 19:36.26 6 Labrada, Adrian SO Anadarko 19:40.59 4 7 Pohocsucut, Levi Sr Anadarko 19:46.37 5 8 Kingsley, Caleb JR Oklahoma Chr 19:54.93 6 9 Reyes, Aj SO Anadarko 19:58.53 7 10 Ross, Morgan Sr Oklahoma Chr 20:12.78 11 Smith, Hank FR Anadarko 20:44.97 8 12 Zehr, John Sr Oklahoma Chr 20:48.75 9 13 Mccathern, Deyton SO Anadarko 21:04.32 10 14 Jang, Yoon SO Oklahoma Chr 24:35.00 11 15 Bingham, Alec Sr Oklahoma Chr 24:36.00 12

Team Scores ================================================================================= Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9 ================================================================================= 2A-4A Results
1 Anadarko 19 1 2 4 5 7 8 10 Total Time: 1:37:12.82 Average: 19:26.57 2 Oklahoma Christian Academ 41 3 6 9 11 12 Total Time: 1:49:19.35 Average: 21:51.87 5A-6A Results
1 Deer Creek 36 1 3 5 12 15 16 20 Total Time: 1:27:20.45 Average: 17:28.09 2 Edmond Memorial 49 4 8 9 11 17 25 31 Total Time: 1:29:15.83 Average: 17:51.17 3 Edmond North 113 10 13 24 27 39 40 44 Total Time: 1:34:04.31 Average: 18:48.87 4 US Grant 124 6 23 26 33 36 37 41 Total Time: 1:34:55.62 Average: 18:59.13 5 Bishop McGuinness 125 14 18 29 30 34 35 45 Total Time: 1:34:49.00 Average: 18:57.80 6 Capitol Hill 126 7 21 28 32 38 47 49 Total Time: 1:35:07.07 Average: 19:01.42 7 Mustang 128 2 19 22 42 43 46 48 Total Time: 1:35:44.33 Average: 19:08.87



Event 3 - Girls Varsity 3200
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Williams, Kassidy         SR Anadarko              12:31.45    1             
  2 Richey, Lauren            SO Anadarko              14:50.36    2             
  3 Jones, Breanna            FR Anadarko              14:51.52    3             
  4 Green, Erin               SR Oklahoma Chr          14:52.83                  
  5 East, Jarah               JR Anadarko              15:43.00    4             
  6 Pruitt, Christina         FR Anadarko              16:10.23    5             
  7 Glidewell, Harlie         FR Anadarko              16:37.17    6             
  8 Drewke, Erin              JR Oklahoma Chr          17:06.35                  
  9 Goombi, Callie            SR Anadarko              19:42.99    7             
 10 Mckeever, Monique         FR Oklahoma Chr          19:45.74                  
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Anadarko                     15    1    2    3    4    5    6    7          
      Total Time:  1:14:06.56                                                    
         Average:    14:49.32                                                    
                                                   



Event 4 - Boys Junior Varsity 5K
All Classes Combined Results Comp# Name School Time Points =========================================================================================
1 1486 Rojo, Rodolfo So Deer Creek 18:35.90 1 2 1469 Garcia, Jose So Deer Creek 18:57.07 2 3 1493 Turner, Devin Sr Deer Creek 18:57.73 3 4 3001 Unknown, 1 15 Unknown HS runner 19:06.58 5 1495 Wallace, Bryce So Deer Creek 19:08.65 4 6 897 High, Jordan Jr Edmond Memorial 19:09.91 5 7 1497 Wehba, Nick So Deer Creek 19:20.45 6 8 1269 Edmond, O 15 Edmond Memorial 19:28.14 7 9 699 Bharucha, Chris So Edmond Memorial 19:29.62 8 10 1395 Willhoite, Creed Jr Edmond Memorial 19:33.74 9 11 1487 Sarrosa, Jorge So Deer Creek 19:37.53 10 12 1294 Oconner, Matt JR Edmond Memorial 19:38.04 11 13 1472 Hickman, Kyle Sr Deer Creek 19:46.18 12 14 1460 Board, Mason So Deer Creek 19:46.82 15 1456 Alexander, Dalton Sr Deer Creek 19:49.80 16 1296 Pearson, Ian Edmond Memorial 19:55.14 13 17 696 Ansen, Covin So Edmond Memorial 19:56.32 14 18 2413 Dantzler, River Edmond North 19:57.01 15 19 2462 Diminico, Joey JR Edmond North 19:58.27 16 20 1293 Moore, Miles So Edmond Memorial 19:58.71 21 719 Michle, Andrew So Edmond Memorial 20:00.54 22 717 Maxwell, Stoner Fr Edmond Memorial 20:02.93 23 1464 Buckles, Gabe Jr Deer Creek 20:04.74 24 884 Edmond, D 15 Edmond Memorial 20:07.30 25 1297 Raney, Austin Jr Edmond Memorial 20:11.91 26 1489 Schlotthauer, Michael Fr Deer Creek 20:14.55 27 1253 Novak, Henry Sr Bishop McGuinness 20:15.02 17 28 2470 Nunez, Derek SO Edmond North 20:18.71 18 29 178 Brooks, Ford Sr Bishop McGuinness 20:31.38 19 30 1471 Heyburn, Rj So Deer Creek 20:36.62 31 1397 Wyatt, Myers So Edmond Memorial 20:38.44 32 1220 Edmond, M 15 Edmond Memorial 20:38.87 33 1466 Crampton, Jake So Deer Creek 20:40.05 34 874 Woodruff, Dylan FR Elgin 20:40.53 20 35 2420 giles, Dillon Edmond North 20:41.55 21 36 1465 Calfy, David Sr Deer Creek 20:44.65 37 2411 Cherry, Christian Edmond North 20:50.41 22 38 733 Brower, Blayne So Anadarko 20:53.33 1 39 718 Meredith, Lawson Sr Edmond Memorial 20:55.53 40 1479 Nall, Seth Fr Deer Creek 20:59.49 41 1474 Jordan, Evan So Deer Creek 21:04.29 42 1470 Harris, Jake Jr Deer Creek 21:06.85 43 673 Brandon, Martinez So Capitol Hill 21:07.32 23 44 1482 Peregrin, Jack Jr Deer Creek 21:10.51 45 2468 Morrison, Matthew Sr Edmond North 21:13.21 24 46 2429 Jones, Spencer Edmond North 21:13.91 25 47 1484 Rochford, Sam Fr Deer Creek 21:14.36 48 734 Catlin, Cody Jr Anadarko 21:15.92 2 49 2894 Quezada, Miguel Sr Capitol Hill 21:16.29 26 50 720 Minor, Josh Sr Edmond Memorial 21:18.41 51 764 Hall, Xavier So Elgin 21:21.00 27 52 1394 Tatum, Zach So Edmond Memorial 21:25.37 53 2419 Gau, Dalton Edmond North 21:26.07 54 714 Lewis, Ben Sr Edmond Memorial 21:29.25 55 1264 Vesper, Jack Sr Bishop McGuinness 21:29.77 28 56 2408 Cain, Carter Edmond North 21:30.27 57 2454 Smith, Chandler Edmond North 21:34.07 58 2548 Yanosky, Michael So Mustang 21:38.29 29 59 1267 Yokell, Ben Jr Bishop McGuinness 21:39.51 30 60 194 Lee, Jeffrey Fr Bishop McGuinness 21:42.14 31 61 1478 Marrero, Marc Sr Deer Creek 21:43.15 62 2461 Castilla, Ryan Sr Edmond North 21:45.76 63 183 Edwards, Cayde So Bishop McGuinness 21:48.29 32 64 2534 Gonzalez, Eric Sr Mustang 21:52.90 33 65 2499 Edmond, P 15 Edmond Memorial 21:54.55 66 384 Goodin, Hunter So Oklahoma Christian Academ 21:55.37 67 683 Mesa, Ivan So Capitol Hill 21:56.24 34 68 1477 Lepak, Mason Jr Deer Creek 22:01.14 69 2472 Qualls, Kolby Sr Edmond North 22:01.67 70 188 Homola, Jacob Fr Bishop McGuinness 22:02.27 35 71 1218 Torres, Juan US Grant 22:03.62 72 2447 Piatt, Mason Edmond North 22:03.91 73 363 Parduhn, Caleb Fr Crossings Christian Schoo 22:04.18 3 74 1261 Thomas, Brandon Jr Bishop McGuinness 22:05.23 75 2450 Rowley, Matt Edmond North 22:05.88 76 1463 Brudzinki, Hank Jr Deer Creek 22:06.39 77 2448 Ross, Shawn Edmond North 22:06.94 78 1462 Brown, Andrew Fr Deer Creek 22:08.44 79 362 Mulder, John mark Fr Crossings Christian Schoo 22:09.67 4 80 681 Jimenez, Luis Jr Capitol Hill 22:13.63 36 81 885 Edmond, E 15 Edmond Memorial 22:20.78 82 1262 Valle, Antonio Sr Bishop McGuinness 22:24.39 83 1481 Oravetz, Tyler Fr Deer Creek 22:25.69 84 2543 Tran, Hieu Jr Mustang 22:27.10 37 85 196 Means, Gabe Fr Bishop McGuinness 22:27.65 86 1492 Smith, Tyler Jr Deer Creek 22:35.06 87 1259 Rosencrans, Tim Sr Bishop McGuinness 22:35.56 88 193 Lee, Coley Sr Bishop McGuinness 22:37.48 89 192 Koenig, Brooks Jr Bishop McGuinness 22:37.78 90 1266 Woodward, Mason Sr Bishop McGuinness 22:38.05 91 176 Allen, Chris Jr Bishop McGuinness 22:41.54 92 1396 Winter, Wyatt So Edmond Memorial 22:46.67 93 738 Laferr, Tyler So Anadarko 22:46.97 5 94 2407 Brady, Lynch 15 Edmond North 22:51.05 95 1480 Olson, Connor So Deer Creek 22:52.96 96 759 Cardenas, Noah So Elgin 22:54.42 38 97 2456 stressman, Jack Edmond North 22:55.36 98 1467 Denison, Cody Jr Deer Creek 22:58.23 99 2500 Edmond, Q 15 Edmond Memorial 22:58.97 100 1499 Wilson, Tyler Fr Deer Creek 23:00.58 101 1476 Kinley, Jared Sr Deer Creek 23:04.54 102 1457 Anderson, Sean Jr Deer Creek 23:07.26 103 2541 Quinlan, Andrew Jr Mustang 23:08.04 39 104 3002 Unknown, 2 15 Unknown HS runner 23:09.53 105 2535 Havenstrite, Ian Fr Mustang 23:09.93 40 106 2527 Arledge, Joey FR Mustang 23:11.46 41 107 736 Keahbone, Quanah Fr Anadarko 23:11.89 6 108 187 Hodges, Jack So Bishop McGuinness 23:13.22 109 895 Folkner, Dillon Fr Edmond Memorial 23:15.01 110 698 Baykal, Lucas So Edmond Memorial 23:17.97 111 2451 Sangera, Gursameet Edmond North 23:22.93 112 2441 Martin, Lucas Edmond North 23:27.68 113 2466 lynch, Brady Fr Edmond North 23:30.13 114 2424 Hentges, Will Edmond North 23:31.98 115 721 Moore, Josh Fr Edmond Memorial 23:35.32 116 2440 Lynch, Brandy SO Edmond North 23:43.81 117 2547 Wheeler, Daytona Fr Mustang 23:45.75 42 118 2446 Oconnell, Trevor Edmond North 23:51.58 119 675 Duenez, Miguel So Capitol Hill 23:52.47 43 120 700 Brinkman, Bennett Fr Edmond Memorial 23:56.22 121 180 Chambers, Rendon Fr Bishop McGuinness 23:57.37 122 761 Crosswhite, David Fr Elgin 24:00.26 44 123 894 Reyes, Ruden Jr Bishop McGuinness 24:02.16 124 2403 Bengasky, Connor Edmond North 24:03.06 125 1260 Schwager, Scott Fr Bishop McGuinness 24:08.52 126 883 Edmond, C 15 Edmond Memorial 24:10.55 127 1209 Edgar, G US Grant 24:13.02 128 189 Jacobi, Jack Fr Bishop McGuinness 24:14.46 129 2539 Neel, Andrew Fr Mustang 24:14.81 130 2895 Raymundo, Cesar Jr Capitol Hill 24:15.44 45 131 1298 Rodriguez, Michael Jr Edmond Memorial 24:16.79 132 2457 Tavakoli, Pouya Edmond North 24:18.59 133 2418 Foster, Alec Edmond North 24:20.24 134 2435 Lawerence, John mark Edmond North 24:21.27 135 768 Meggott, Matthew So Elgin 24:26.83 46 136 2425 Hill, Drew Edmond North 24:27.27 137 191 Klepper, Keaton Sr Bishop McGuinness 24:27.66 138 881 Edmond, A 15 Edmond Memorial 24:29.92 139 2401 Anderson, Caden Edmond North 24:31.73 140 382 Bryan, Blake Sr Oklahoma Christian Academ 24:51.21 141 1483 Pham, Simon Fr Deer Creek 24:57.50 142 2442 Mashburn, Cade Edmond North 25:02.95 143 2530 Clay, James Jr Mustang 25:04.78 144 177 Baker, Ryan So Bishop McGuinness 25:05.28 145 697 Arbuckle, Justin So Edmond Memorial 25:06.33 146 360 Kohn, Harry So Crossings Christian Schoo 25:09.01 7 147 1265 Walters, Matthew Fr Bishop McGuinness 25:13.82 148 3003 Unknown, 3 15 Unknown HS runner 25:16.46 149 2537 Ledford, Colton Fr Mustang 25:28.40 150 1255 Pever, Fox So Bishop McGuinness 25:31.64 151 1300 Tate, Dylan Fr Edmond Memorial 25:32.12 152 197 Mettenbrink, Grant So Bishop McGuinness 25:32.54 153 682 Mesa, Brian Jr Capitol Hill 25:33.47 47 154 1491 Shannon, Riley Jr Deer Creek 25:37.04 155 2434 Lackey, Blake Edmond North 25:38.98 156 358 Ganter, Vance Fr Crossings Christian Schoo 25:55.46 8 157 2405 Bixby, Andrew Edmond North 25:57.76 158 2459 Windorff, Zach Edmond North 26:06.96 159 2426 Jedlicka, Jack Edmond North 26:15.13 160 1268 Edmond, N 15 Edmond Memorial 26:18.87 161 361 Loper, Matthew Fr Crossings Christian Schoo 26:19.34 9 162 2433 Krogstad, Blake Edmond North 26:45.22 163 2422 Gleason, Marc Edmond North 26:47.84 164 1485 Rodesney, James Jr Deer Creek 27:03.35 165 1490 Sexton, Jacob Sr Deer Creek 27:09.97 166 198 Miller, Christian So Bishop McGuinness 27:29.78 167 179 Bustamante, Austin So Bishop McGuinness 27:49.13 168 893 Reen, Griffin So Bishop McGuinness 27:55.25 169 882 Edmond, B 15 Edmond Memorial 27:56.99 170 3004 Unknown, 4 15 Unknown HS runner 28:42.63 171 1299 Somrasmy, Phillip So Edmond Memorial 29:06.99 172 2536 Houpt, Alex Fr Mustang 29:12.55 173 2542 Simmons, Kaleb Fr Mustang 29:23.55 174 195 Matthynssens, Michael So Bishop McGuinness 29:51.82 175 740 Parker, Jacob Jr Anadarko 30:08.36 10 176 2545 Wade, Jacob Fr Mustang 30:57.90 Event 4 - Boys Junior Varsity 5K
5A/6A Results
======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Rojo, Rodolfo So Deer Creek 18:35.90 1 2 Garcia, Jose So Deer Creek 18:57.07 2 3 Turner, Devin Sr Deer Creek 18:57.73 3 4 Unknown, 1 15 Unknown HS runner 19:06.58 5 Wallace, Bryce So Deer Creek 19:08.65 4 6 High, Jordan Jr Edmond Memorial 19:09.91 5 7 Wehba, Nick So Deer Creek 19:20.45 6 8 Edmond, O 15 Edmond Memorial 19:28.14 7 9 Bharucha, Chris So Edmond Memorial 19:29.62 8 10 Willhoite, Creed Jr Edmond Memorial 19:33.74 9 11 Sarrosa, Jorge So Deer Creek 19:37.53 10 12 Oconner, Matt JR Edmond Memorial 19:38.04 11 13 Hickman, Kyle Sr Deer Creek 19:46.18 12 14 Board, Mason So Deer Creek 19:46.82 15 Alexander, Dalton Sr Deer Creek 19:49.80 16 Pearson, Ian Edmond Memorial 19:55.14 13 17 Ansen, Covin So Edmond Memorial 19:56.32 14 18 Dantzler, River Edmond North 19:57.01 15 19 Diminico, Joey JR Edmond North 19:58.27 16 20 Moore, Miles So Edmond Memorial 19:58.71 21 Michle, Andrew So Edmond Memorial 20:00.54 22 Maxwell, Stoner Fr Edmond Memorial 20:02.93 23 Buckles, Gabe Jr Deer Creek 20:04.74 24 Edmond, D 15 Edmond Memorial 20:07.30 25 Raney, Austin Jr Edmond Memorial 20:11.91 26 Schlotthauer, Michael Fr Deer Creek 20:14.55 27 Novak, Henry Sr Bishop McGuinness 20:15.02 17 28 Nunez, Derek SO Edmond North 20:18.71 18 29 Brooks, Ford Sr Bishop McGuinness 20:31.38 19 30 Heyburn, Rj So Deer Creek 20:36.62 31 Wyatt, Myers So Edmond Memorial 20:38.44 32 Edmond, M 15 Edmond Memorial 20:38.87 33 Crampton, Jake So Deer Creek 20:40.05 34 Woodruff, Dylan FR Elgin 20:40.53 20 35 giles, Dillon Edmond North 20:41.55 21 36 Calfy, David Sr Deer Creek 20:44.65 37 Cherry, Christian Edmond North 20:50.41 22 38 Meredith, Lawson Sr Edmond Memorial 20:55.53 39 Nall, Seth Fr Deer Creek 20:59.49 40 Jordan, Evan So Deer Creek 21:04.29 41 Harris, Jake Jr Deer Creek 21:06.85 42 Brandon, Martinez So Capitol Hill 21:07.32 23 43 Peregrin, Jack Jr Deer Creek 21:10.51 44 Morrison, Matthew Sr Edmond North 21:13.21 24 45 Jones, Spencer Edmond North 21:13.91 25 46 Rochford, Sam Fr Deer Creek 21:14.36 47 Quezada, Miguel Sr Capitol Hill 21:16.29 26 48 Minor, Josh Sr Edmond Memorial 21:18.41 49 Hall, Xavier So Elgin 21:21.00 27 50 Tatum, Zach So Edmond Memorial 21:25.37 51 Gau, Dalton Edmond North 21:26.07 52 Lewis, Ben Sr Edmond Memorial 21:29.25 53 Vesper, Jack Sr Bishop McGuinness 21:29.77 28 54 Cain, Carter Edmond North 21:30.27 55 Smith, Chandler Edmond North 21:34.07 56 Yanosky, Michael So Mustang 21:38.29 29 57 Yokell, Ben Jr Bishop McGuinness 21:39.51 30 58 Lee, Jeffrey Fr Bishop McGuinness 21:42.14 31 59 Marrero, Marc Sr Deer Creek 21:43.15 60 Castilla, Ryan Sr Edmond North 21:45.76 61 Edwards, Cayde So Bishop McGuinness 21:48.29 32 62 Gonzalez, Eric Sr Mustang 21:52.90 33 63 Edmond, P 15 Edmond Memorial 21:54.55 64 Mesa, Ivan So Capitol Hill 21:56.24 34 65 Lepak, Mason Jr Deer Creek 22:01.14 66 Qualls, Kolby Sr Edmond North 22:01.67 67 Homola, Jacob Fr Bishop McGuinness 22:02.27 35 68 Torres, Juan US Grant 22:03.62 69 Piatt, Mason Edmond North 22:03.91 70 Thomas, Brandon Jr Bishop McGuinness 22:05.23 71 Rowley, Matt Edmond North 22:05.88 72 Brudzinki, Hank Jr Deer Creek 22:06.39 73 Ross, Shawn Edmond North 22:06.94 74 Brown, Andrew Fr Deer Creek 22:08.44 75 Jimenez, Luis Jr Capitol Hill 22:13.63 36 76 Edmond, E 15 Edmond Memorial 22:20.78 77 Valle, Antonio Sr Bishop McGuinness 22:24.39 78 Oravetz, Tyler Fr Deer Creek 22:25.69 79 Tran, Hieu Jr Mustang 22:27.10 37 80 Means, Gabe Fr Bishop McGuinness 22:27.65 81 Smith, Tyler Jr Deer Creek 22:35.06 82 Rosencrans, Tim Sr Bishop McGuinness 22:35.56 83 Lee, Coley Sr Bishop McGuinness 22:37.48 84 Koenig, Brooks Jr Bishop McGuinness 22:37.78 85 Woodward, Mason Sr Bishop McGuinness 22:38.05 86 Allen, Chris Jr Bishop McGuinness 22:41.54 87 Winter, Wyatt So Edmond Memorial 22:46.67 88 Brady, Lynch 15 Edmond North 22:51.05 89 Olson, Connor So Deer Creek 22:52.96 90 Cardenas, Noah So Elgin 22:54.42 38 91 stressman, Jack Edmond North 22:55.36 92 Denison, Cody Jr Deer Creek 22:58.23 93 Edmond, Q 15 Edmond Memorial 22:58.97 94 Wilson, Tyler Fr Deer Creek 23:00.58 95 Kinley, Jared Sr Deer Creek 23:04.54 96 Anderson, Sean Jr Deer Creek 23:07.26 97 Quinlan, Andrew Jr Mustang 23:08.04 39 98 Unknown, 2 15 Unknown HS runner 23:09.53 99 Havenstrite, Ian Fr Mustang 23:09.93 40 100 Arledge, Joey FR Mustang 23:11.46 41 101 Hodges, Jack So Bishop McGuinness 23:13.22 102 Folkner, Dillon Fr Edmond Memorial 23:15.01 103 Baykal, Lucas So Edmond Memorial 23:17.97 104 Sangera, Gursameet Edmond North 23:22.93 105 Martin, Lucas Edmond North 23:27.68 106 lynch, Brady Fr Edmond North 23:30.13 107 Hentges, Will Edmond North 23:31.98 108 Moore, Josh Fr Edmond Memorial 23:35.32 109 Lynch, Brandy SO Edmond North 23:43.81 110 Wheeler, Daytona Fr Mustang 23:45.75 42 111 Oconnell, Trevor Edmond North 23:51.58 112 Duenez, Miguel So Capitol Hill 23:52.47 43 113 Brinkman, Bennett Fr Edmond Memorial 23:56.22 114 Chambers, Rendon Fr Bishop McGuinness 23:57.37 115 Crosswhite, David Fr Elgin 24:00.26 44 116 Reyes, Ruden Jr Bishop McGuinness 24:02.16 117 Bengasky, Connor Edmond North 24:03.06 118 Schwager, Scott Fr Bishop McGuinness 24:08.52 119 Edmond, C 15 Edmond Memorial 24:10.55 120 Edgar, G US Grant 24:13.02 121 Jacobi, Jack Fr Bishop McGuinness 24:14.46 122 Neel, Andrew Fr Mustang 24:14.81 123 Raymundo, Cesar Jr Capitol Hill 24:15.44 45 124 Rodriguez, Michael Jr Edmond Memorial 24:16.79 125 Tavakoli, Pouya Edmond North 24:18.59 126 Foster, Alec Edmond North 24:20.24 127 Lawerence, John mark Edmond North 24:21.27 128 Meggott, Matthew So Elgin 24:26.83 46 129 Hill, Drew Edmond North 24:27.27 130 Klepper, Keaton Sr Bishop McGuinness 24:27.66 131 Edmond, A 15 Edmond Memorial 24:29.92 132 Anderson, Caden Edmond North 24:31.73 133 Pham, Simon Fr Deer Creek 24:57.50 134 Mashburn, Cade Edmond North 25:02.95 135 Clay, James Jr Mustang 25:04.78 136 Baker, Ryan So Bishop McGuinness 25:05.28 137 Arbuckle, Justin So Edmond Memorial 25:06.33 138 Walters, Matthew Fr Bishop McGuinness 25:13.82 139 Unknown, 3 15 Unknown HS runner 25:16.46 140 Ledford, Colton Fr Mustang 25:28.40 141 Pever, Fox So Bishop McGuinness 25:31.64 142 Tate, Dylan Fr Edmond Memorial 25:32.12 143 Mettenbrink, Grant So Bishop McGuinness 25:32.54 144 Mesa, Brian Jr Capitol Hill 25:33.47 47 145 Shannon, Riley Jr Deer Creek 25:37.04 146 Lackey, Blake Edmond North 25:38.98 147 Bixby, Andrew Edmond North 25:57.76 148 Windorff, Zach Edmond North 26:06.96 149 Jedlicka, Jack Edmond North 26:15.13 150 Edmond, N 15 Edmond Memorial 26:18.87 151 Krogstad, Blake Edmond North 26:45.22 152 Gleason, Marc Edmond North 26:47.84 153 Rodesney, James Jr Deer Creek 27:03.35 154 Sexton, Jacob Sr Deer Creek 27:09.97 155 Miller, Christian So Bishop McGuinness 27:29.78 156 Bustamante, Austin So Bishop McGuinness 27:49.13 157 Reen, Griffin So Bishop McGuinness 27:55.25 158 Edmond, B 15 Edmond Memorial 27:56.99 159 Unknown, 4 15 Unknown HS runner 28:42.63 160 Somrasmy, Phillip So Edmond Memorial 29:06.99 161 Houpt, Alex Fr Mustang 29:12.55 162 Simmons, Kaleb Fr Mustang 29:23.55 163 Matthynssens, Michael So Bishop McGuinness 29:51.82 164 Wade, Jacob Fr Mustang 30:57.90 Event 4 - Boys Junior Varsity 5K
2A-4A Results
======================================================================= Name Year School Finals Points ======================================================================= 1 Brower, Blayne So Anadarko 20:53.33 1 2 Catlin, Cody Jr Anadarko 21:15.92 2 3 Goodin, Hunter So Oklahoma Chr 21:55.37 4 Parduhn, Caleb Fr Crossings Ch 22:04.18 3 5 Mulder, John mark Fr Crossings Ch 22:09.67 4 6 Laferr, Tyler So Anadarko 22:46.97 5 7 Keahbone, Quanah Fr Anadarko 23:11.89 6 8 Bryan, Blake Sr Oklahoma Chr 24:51.21 9 Kohn, Harry So Crossings Ch 25:09.01 7 10 Ganter, Vance Fr Crossings Ch 25:55.46 8 11 Loper, Matthew Fr Crossings Ch 26:19.34 9 12 Parker, Jacob Jr Anadarko 30:08.36 10 Team Scores ================================================================================= Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9 =================================================================================
2A-4A Results
1 Anadarko 19 1 2 4 5 7 8 10 Total Time: 1:37:12.82 Average: 19:26.57 2 Oklahoma Christian Academ 41 3 6 9 11 12 Total Time: 1:49:19.35 Average: 21:51.87
5A-6A Results
1 Deer Creek 36 1 3 5 12 15 16 20 Total Time: 1:27:20.45 Average: 17:28.09 2 Edmond Memorial 49 4 8 9 11 17 25 31 Total Time: 1:29:15.83 Average: 17:51.17 3 Edmond North 113 10 13 24 27 39 40 44 Total Time: 1:34:04.31 Average: 18:48.87 4 US Grant 124 6 23 26 33 36 37 41 Total Time: 1:34:55.62 Average: 18:59.13 5 Bishop McGuinness 125 14 18 29 30 34 35 45 Total Time: 1:34:49.00 Average: 18:57.80 6 Capitol Hill 126 7 21 28 32 38 47 49 Total Time: 1:35:07.07 Average: 19:01.42 7 Mustang 128 2 19 22 42 43 46 48 Total Time: 1:35:44.33 Average: 19:08.87



Event 5 - Girls JV 5K
=======================================================================          
    Name                    Year School                  Finals  Points          
=======================================================================          
  1 Roberts, Lauren           JR Deer Creek            21:08.44    1             
  2 Russell, Gabby            FR Bishop McGuinness     23:24.44    2             
  3 Kessler, Chandler            Bishop McGuinness     23:35.51    3             
  4 Raj, Anushka                 Bishop McGuinness     23:44.91    4             
  5 Cain, Jessie              FR Deer Creek            23:46.94    5             
  6 Homola, Helen             SO Bishop McGuinness     23:54.17    6             
  7 Koeseff, Shawntal            Elgin                 23:55.24                  
  8 Cosby, Abby                  Edmond North          24:09.41    7             
  9 Retherford, Kristina         Bishop McGuinness     24:11.03    8             
 10 Coffey, Annie                Bishop McGuinness     24:12.56    9             
 11 Basco, Savannah           FR Mustang               24:14.62   10             
 12 Morrissey, Mary kate      Sr Bishop McGuinness     24:15.02   11             
 13 Martinez, Kayleigh        SO Elgin                 24:18.42                  
 14 Adams, Tanner                Mustang               24:20.22   12             
 15 Kim, Monica               Sr Deer Creek            24:23.91   13             
 16 Hancock, Kelsie              Deer Creek            24:27.22   14             
 17 berckmann, Kaitlyn           Edmond North          24:29.92   15             
 18 Kliewer, Allie               Edmond North          24:35.68   16             
 19 Huslig, Andi                 Deer Creek            24:39.55   17             
 20 Johnson, Sarah               Edmond North          24:45.57   18             
 21 Noll, Elaina                 Bishop McGuinness     24:48.56                  
 22 Childs, Carla                Elgin                 24:52.23                  
 23 Louderback, Kamilah          Edmond North          24:54.41   19             
 24 Farris, Anna                 Bishop McGuinness     24:58.07                  
 25 Lucas, Taylor                Edmond North          25:07.08   20             
 26 Liles, Emily                 Edmond North          25:08.19   21             
 27 Dunn, Jaden                  Deer Creek            25:19.16   22             
 28 Johnson, Catherine           Edmond North          25:21.94                  
 29 Engel, Anne marie            Bishop McGuinness     25:22.70                  
 30 Goldman, Taylor              Deer Creek            25:26.21   23             
 31 Frimberger, Jessi            Deer Creek            25:34.65                  
 32 Hill, Mackenzie              Deer Creek            25:38.27                  
 33 Stewart, Alex                Bishop McGuinness     25:41.28                  
 34 Dykstra, Caroline            Bishop McGuinness     25:42.59                  
 35 Hochstetler, Isabella     SO Mustang               25:48.53   24             
 36 Hollrah, Kasie               Deer Creek            25:51.10                  
 37 Hardin, Jessica              Bishop McGuinness     25:57.01                  
 38 Browning, Andrea             Bishop McGuinness     25:59.38                  
 39 Klepper, Cabrini             Edmond North          26:02.29                  
 40 Northcott, Mackenzie         Edmond Memorial       26:04.37                  
 41 Williams, Hannah             Bishop McGuinness     26:19.89                  
 42 Dwerlkotte, Sarah            Bishop McGuinness     26:20.88                  
 43 Lankford, Jordan             Deer Creek            26:24.56                  
 44 Means, Taylor                Deer Creek            26:26.94                  
 45 Egan, Emilie              FR Edmond North          26:28.18                  
 46 Gill, Ashley                 Edmond North          26:29.53                  
 47 Selid, Rebekah               Bishop McGuinness     26:43.64                  
 48 Hagen, Anne-marie            Bishop McGuinness     26:50.57                  
 49 Morrissey, Maggie            Bishop McGuinness     26:55.84                  
 50 Grooms, Shae                 Edmond North          26:58.26                  
 51 Obrien, Katelynn             Bishop McGuinness     26:59.51                  
 52 Sandell, Haley               Bishop McGuinness     27:11.87                  
 53 Due, Lydia                   Edmond North          27:12.30                  
 54 Dearborn, Taylor             Edmond Memorial       27:26.29                  
 55 Regier, Taylor               Bishop McGuinness     27:30.44                  
 56 Atkins, Haley                Mustang               27:32.37   25             
 57 Covarrubias, Lucero          Mustang               27:38.62   26             
 58 Krzeminska, Maja             Mustang               27:39.07   27             
 59 Rideout, Abby                Bishop McGuinness     27:41.68                  
 60 Lewis, Rachel                Deer Creek            27:44.93                  
 61 Lemon, Aria                  Bishop McGuinness     27:46.11                  
 62 Harkey, Reegan               Bishop McGuinness     27:47.44                  
 63 Gage, Cammy                  Capitol Hill          28:00.11   28             
 64 Brown, Chandler              Mustang               28:00.82   29             
 65 beckman, Audrey              Edmond North          28:10.18                  
 66 Rice, Kelsey                 Bishop McGuinness     28:14.19                  
 67 Mclaughlin, Bridget          Bishop McGuinness     28:16.09                  
 68 Rydbirk, Emma                Mustang               28:17.89                  
 69 Williams, Annalyse           Deer Creek            28:18.70                  
 70 Sawatzky, Ryan               Deer Creek            28:29.12                  
 71 Woods, Elizabeth             Bishop McGuinness     28:32.39                  
 72 Ellie, Milner                Edmond North          28:40.08                  
 73 Robertson, Chabeli           Mustang               28:55.53                  
 74 Bond, Allie                  Edmond North          29:05.96                  
 75 Bos, Abbi                    Mustang               29:07.15                  
 76 Hatch, Grace                 Bishop McGuinness     29:07.57                  
 77 Carter, Cc                   Bishop McGuinness     29:08.05                  
 78 Lewis, Faith                 Bishop McGuinness     29:09.10                  
 79 Nguyen, Michelle             Bishop McGuinness     29:14.93                  
 80 King, Tori                   Deer Creek            29:25.99                  
 81 Rudolph, Mackenzie           Deer Creek            29:26.23                  
 82 Woods, Erin                  Bishop McGuinness     29:37.92                  
 83 Neolms, Charitie             Mustang               29:39.65                  
 84 Gee, Maddie                  Bishop McGuinness     29:51.08                  
 85 Conner, Taylor            Sr US Grant              29:51.97                  
 86 Perry, Kamber                Mustang               29:56.07                  
 87 Mullaney, Isabella           Edmond North          30:08.43                  
 88 Derryberry, Olivia           Bishop McGuinness     30:09.38                  
 89 Gaines, Casey                Deer Creek            30:11.99                  
 90 King, Logan                  Deer Creek            30:12.44                  
 91 Bryan, Mikayla               Mustang               30:17.49                  
 92 Duroy, Addison               Deer Creek            30:19.76                  
 93 Mckinney, Gloria             Mustang               30:34.52                  
 94 Kakish, Anna                 Bishop McGuinness     30:42.01                  
 95 Clear, Evan                  Bishop McGuinness     31:09.33                  
 96 Hagen, Kim                   Bishop McGuinness     31:19.38                  
 97 Chesher, Claire              Bishop McGuinness     31:43.38                  
 98 Albotros, Nicole             Bishop McGuinness     31:52.51                  
 99 Reen, Hannah                 Bishop McGuinness     32:17.42                  
100 Cook, Presley                Bishop McGuinness     32:18.87                  
101 Aguilera, Emma               Bishop McGuinness     32:22.21                  
102 Price, Megan                 Bishop McGuinness     32:29.97                  
103 Coniglione, Jordan           Bishop McGuinness     32:32.63                  
104 Slay, Caroline               Bishop McGuinness     32:40.24                  
105 Morgan, Blair                Bishop McGuinness     32:41.42                  
106 McKee, Sierra                Mustang               32:57.32                  
107 Mondragon, Gabby             Capitol Hill          33:01.55   30             
108 Fritch, Emily                Bishop McGuinness     33:19.11                  
109 Cavazos, Ashley              Capitol Hill          34:06.97   31             
110 Phan, Tracy                  Bishop McGuinness     34:25.27                  
111 Oh, Jackie                   Bishop McGuinness     34:35.45                  
112 Zehrung, Hayden              Bishop McGuinness     34:58.32                  
113 Nguyen, Helena               Bishop McGuinness     35:45.48                  
114 Nguyen, Nancy                Bishop McGuinness     35:47.53                  
116 Bustamante, Adriana          Bishop McGuinness     35:47.94                  
116 Bustamante, Adriana          Bishop McGuinness     33:07.51                  
117 Hernandez, Julisa            Capitol Hill          36:08.20   32             
118 Hatch, Bridget               Bishop McGuinness     36:12.30                  
119 Gore, Greyson                Bishop McGuinness     36:15.27                  
120 Martinez, Alondra            Capitol Hill          36:16.82   33             
121 Swise, Sara                  Bishop McGuinness     36:29.67                  
122 Williams, Mattie             Bishop McGuinness     37:34.85                  
123 Gore, Camryn                 Bishop McGuinness     39:05.52                  
124 Mason, Mackenzie             Bishop McGuinness     39:21.52                  
125 Diaz, Angie                  Bishop McGuinness     39:31.01                  
126 Schrantz, Christina          Bishop McGuinness     39:31.46                  
127 Perez, Janeth                Capitol Hill          40:19.23   34             
                                                                                 
                                   Team Scores                                   
=================================================================================
Rank Team                      Total    1    2    3    4    5   *6   *7   *8   *9
=================================================================================
   1 Bishop McGuinness            23    2    3    4    6    8    9   11          
      Total Time:  1:58:50.06                                                    
         Average:    23:46.02                                                    
   2 Deer Creek                   50    1    5   13   14   17   22   23          
      Total Time:  1:58:26.06                                                    
         Average:    23:41.22                                                    
   3 Edmond North                 75    7   15   16   18   19   20   21          
      Total Time:  2:02:54.99                                                    
         Average:    24:35.00                                                    
   4 Mustang                      97   10   12   24   25   26   27   29          
      Total Time:  2:09:34.36                                                    
         Average:    25:54.88                                                    
   5 Capitol Hill                154   28   30   31   32   33   34               
      Total Time:  2:47:33.65                                                    
         Average:    33:30.73                                                    
                                                   



Event 6 - Girls JV 3200
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Churchill, Isabella          Crossings Ch          16:51.18        
  2 Taylor, Carley            FR Anadarko              16:58.07        
  3 Malherbe, Brooke             Crossings Ch          19:25.56        
                                                   



Event 7 - Boys Junior High 3200
7th/8th Grade Combined Results Comp# Name School Time Points =========================================================================================
1 870 Jackson, Parker 8 Cheyenne MS 11:39.87 1 2 319 Rivas, Edgar 8 Summit MS 11:56.29 2 3 242 Keifer, Jay 8 Edmond Cimarron MS 12:04.43 3 4 2963 Clark, A 8 Deer Creek MS 12:27.67 4 5 312 Geist, Ethan 8 Summit MS 12:30.23 5 6 2593 Rolfs, Tj 8 Sequoyah MS 12:47.22 6 7 1227 Butler, Tyler 8 Western Oaks MS 12:57.97 7 8 2581 Friesen, Jacob 8 Sequoyah MS 13:02.86 8 9 2980 Means, A 8 Deer Creek MS 13:08.18 9 10 373 Gruenwald, Yannick 8 Elgin MS 13:13.51 10 11 863 Bouvette, Max 8 Cheyenne MS 13:15.42 11 12 2585 Jones, Porter 8 Sequoyah MS 13:17.55 12 13 864 Brooks, Michael 8 Cheyenne MS 13:19.81 13 14 1228 Cotton, Oneal 8 Western Oaks MS 13:23.87 14 15 276 Huckabay, Parker 8 Mustang North MS 13:24.24 15 16 2596 Sollberger, Carson 8 Sequoyah MS 13:24.60 16 17 270 Bays, Kaleb 8 Mustang North MS 13:25.46 17 18 306 Brigida, Matthew 8 Summit MS 13:25.72 18 19 2969 Fizhugh, Brenden 8 Deer Creek MS 13:26.08 19 20 339 Morrison, Jake 8 Oklahoma Christian School 13:26.58 21 2979 Mctigue, A 8 Deer Creek MS 13:28.40 20 22 2970 Gigstad, A 7 Deer Creek MS 13:30.10 1 23 2671 Brooks, Kaleb 7 Mustang Middle School 13:33.12 2 24 311 Ganchev, Boris 8 Summit MS 13:34.49 21 25 2589 Orear, Nate 8 Sequoyah MS 13:41.67 22 26 2586 Keefer, Brent 7 Sequoyah MS 13:46.89 3 27 2996 Tatarian, A 8 Deer Creek MS 13:48.02 23 28 3011 Unknown, z Unknown MS runner 13:49.39 29 376 Youngkin, Tyler 8 Elgin MS 13:53.05 24 30 2887 Dennis, Presley 8 Mustang Middle School 13:56.32 25 31 3012 Unknown, y Unknown MS runner 13:57.97 32 352 Greenwood, Caleb 7 Central MS 13:58.57 33 253 West, Tristan 8 Edmond Cimarron MS 13:58.89 26 34 872 Shorow, William 8 Cheyenne MS 13:59.37 27 35 2591 Rojo, Yael 7 Sequoyah MS 14:02.79 4 36 2579 Ellis, Blake 8 Sequoyah MS 14:04.08 28 37 2592 Rojo, Yair 7 Sequoyah MS 14:06.76 5 38 308 Carlson, Charlie 8 Summit MS 14:07.14 29 39 2964 Cottingham, A 8 Deer Creek MS 14:11.16 30 40 2595 Sipols, Jacob 8 Sequoyah MS 14:23.11 31 41 2615 Urbina, Ulices 8 Jefferson MS 14:26.08 32 42 867 Greenway, Grant 8 Cheyenne MS 14:26.52 33 43 2590 Rector, Bryce 7 Sequoyah MS 14:29.96 6 44 327 Yu, Caleb 8 Summit MS 14:35.08 34 45 2498 Willhoite, William 8 Oakdale MS 14:36.16 46 2976 Katter, A 8 Deer Creek MS 14:37.21 35 47 2997 Thomas, A 8 Deer Creek MS 14:37.90 48 3013 Unknown, x Unknown MS runner 14:38.96 49 2495 Toliver, Caleb 7 Oakdale MS 14:40.51 7 50 2991 Sinor, J 8 Deer Creek MS 14:41.14 51 2983 Neaves, A 7 Deer Creek MS 14:42.85 8 52 2992 Sinor, M 8 Deer Creek MS 14:44.74 53 2485 Foster, Luke 7 Oakdale MS 14:49.53 9 54 1231 Edgar, Montoya 8 Western Oaks MS 14:49.93 36 55 2575 Anderson, Jacob 8 Sequoyah MS 14:50.54 56 225 Ashpole, Luke 8 Edmond Cimarron MS 14:54.29 37 57 3014 Unknown, w Unknown MS runner 14:54.99 58 2599 Watts, Jackson 7 Sequoyah MS 14:55.95 10 59 2576 Blair, Matt 8 Sequoyah MS 14:57.75 60 351 Dunning, Jacob 7 Central MS 14:58.44 61 375 Quakenbush, Spencer 8 Elgin MS 15:00.23 38 62 284 Vanaken, Benji 7 Mustang North MS 15:04.22 11 63 2600 Williams, Drew 8 Sequoyah MS 15:07.95 64 275 Hicks, Tommy 8 Mustang North MS 15:08.31 39 65 2580 Francis, Westin 7 Sequoyah MS 15:08.85 12 66 868 Grrenway, Blake 8 Cheyenne MS 15:09.26 40 67 231 Creed, Fletcher 7 Edmond Cimarron MS 15:09.75 13 68 2960 Bailey, A 7 Deer Creek MS 15:11.56 14 69 2577 Booher, Jacob 8 Sequoyah MS 15:11.93 70 2994 Strickland, A 7 Deer Creek MS 15:14.58 15 71 3015 Unknown, v Unknown MS runner 15:16.07 72 2582 Garbrecht, Jacob 8 Sequoyah MS 15:18.75 73 372 Einzenaur, Derrick 8 Elgin MS 15:19.18 41 74 2891 Picklo, Cameron 8 Mustang Middle School 15:19.53 42 75 2493 Tacker, Joshua 7 Oakdale MS 15:20.26 16 76 2594 Sipols, Christopher 7 Sequoyah MS 15:21.54 17 77 315 Lou, Brad 8 Summit MS 15:21.87 43 78 326 Young, Nathan 8 Summit MS 15:22.51 79 2987 Pham, A 7 Deer Creek MS 15:22.88 18 80 1244 Thornton, Colin 8 Western Oaks MS 15:23.96 44 81 2583 Greene, Houston 7 Sequoyah MS 15:25.36 82 238 Heusal, Zane 8 Edmond Cimarron MS 15:26.21 45 83 2588 Mcmullen, Colin 7 Sequoyah MS 15:27.36 84 233 Delester, Jack 8 Edmond Cimarron MS 15:28.08 46 85 2587 Kirby, Kohl 7 Sequoyah MS 15:30.87 86 2598 Synan, Chad 8 Sequoyah MS 15:31.36 87 280 Radichell, Landon 8 Mustang North MS 15:31.84 47 88 2487 Halsell, Aiden 7 Oakdale MS 15:33.60 19 89 254 White, Ben 7 Edmond Cimarron MS 15:34.94 20 90 2981 Melton, A 7 Deer Creek MS 15:35.84 21 91 2669 Sroczynski, Gunnar 7 Mustang Middle School 15:37.67 22 92 3016 Unknown, u Unknown MS runner 15:41.93 93 2990 Scott, A 8 Deer Creek MS 15:44.09 94 2597 Stancanpiano, Justin 7 Sequoyah MS 15:46.52 95 2989 Roden, A 7 Deer Creek MS 15:48.70 23 96 2982 Moehnke, A 7 Deer Creek MS 15:50.94 97 746 Wykoff, Robby 8 Sequoyah MS 15:51.43 98 244 Klakulak, Ty 8 Edmond Cimarron MS 15:57.75 48 99 2974 Harris, A 7 Deer Creek MS 15:58.68 100 2676 Clark, Zach 7 Mustang Middle School 15:59.37 24 101 1232 Escitt, Anothony 8 Western Oaks MS 16:07.40 49 102 316 Oldham, Evan 8 Summit MS 16:10.27 103 2483 Carter, Jack 7 Oakdale MS 16:10.76 25 104 2890 Meyer, Chris 8 Mustang Middle School 16:13.72 50 105 2679 Grisham, Blake 8 Mustang Middle School 16:17.98 51 106 252 Underwood, Brady 8 Edmond Cimarron MS 16:20.02 52 107 2484 Chandler, Blake 7 Oakdale MS 16:22.91 26 108 229 Cambell, Cj 7 Edmond Cimarron MS 16:30.10 27 109 224 Aamodt, Tait 8 Edmond Cimarron MS 16:33.01 110 337 Brown, Austin 8 Oklahoma Christian School 16:38.30 111 318 Rider, Kade 7 Summit MS 16:40.61 28 112 323 Weeks, Luke 7 Summit MS 16:41.59 29 113 374 Nelson, Bren 8 Elgin MS 16:42.66 53 114 309 Fiorazo, Aaron 7 Summit MS 16:43.81 30 115 279 Paul, Mack 7 Mustang North MS 16:44.26 31 116 2584 Healy, Brendan 7 Sequoyah MS 16:44.78 117 272 Brown, Nick 8 Mustang North MS 16:46.40 54 118 313 Haworth, Christopher 7 Summit MS 16:47.21 32 119 2998 Titony, A 7 Deer Creek MS 16:48.14 120 3200 Henslee, Noah 8 Summit MS 16:51.83 121 3800 Peters, Aaron 7 Oakdale MS 16:52.29 33 122 3200 Henslee, Noah 8 Summit MS 16:52.82 123 3800 Peters, Aaron 7 Oakdale MS 16:56.78 124 235 Garrett, Payton 7 Edmond Cimarron MS 16:57.24 34 125 248 Parker, Preston 8 Edmond Cimarron MS 17:03.23 126 340 Roubik, Jack 7 Oklahoma Christian School 17:05.84 127 3017 Unknown, t Unknown MS runner 17:06.66 128 341 Sachs, Wesley 8 Oklahoma Christian School 17:08.26 129 861 Abooghadareh, Parhum 7 Cheyenne MS 17:08.80 130 2578 Dally, Garrett 8 Sequoyah MS 17:09.31 131 355 Taylor, Cody 8 Central MS 17:13.11 132 1238 Moran, Josue 8 Western Oaks MS 17:15.05 55 133 1225 Avalos, Fransico 8 Western Oaks MS 17:15.63 56 134 2668 Kolar, Brandon 8 Mustang Middle School 17:18.10 57 135 2488 Keener, Christian 7 Oakdale MS 17:33.94 136 286 Whitson, William 7 Mustang North MS 17:35.05 35 137 277 Kien, Leon 8 Mustang North MS 17:41.23 58 138 866 Dj, Scott 7 Cheyenne MS 17:43.47 139 2876 Henderson, Landon 7 Mustang Middle School 17:44.53 36 140 1230 Easter, Jayce 7 Western Oaks MS 17:48.71 141 1242 Smith, Tayte 8 Western Oaks MS 17:50.64 142 305 Brendel, Jayden 7 Summit MS 17:51.01 37 143 354 Stanley, Caleb 8 Central MS 17:51.89 144 324 Whitehead, Nathan 8 Summit MS 17:55.50 145 1236 Menge, Trevor 7 Western Oaks MS 18:04.91 146 325 Woods, Jaden 8 Summit MS 18:05.21 147 227 Bosely, Noah 7 Edmond Cimarron MS 18:09.67 38 148 282 Sanchez, Eric 7 Mustang North MS 18:10.71 39 149 869 Hoke, Drew 8 Cheyenne MS 18:14.42 59 150 237 Geiger, Jackson 7 Edmond Cimarron MS 18:14.72 40 151 2984 Panjwani, A 7 Deer Creek MS 18:20.91 152 342 Shell, Nathan 7 Oklahoma Christian School 18:30.33 153 1240 Ramirez, Rogelio 8 Western Oaks MS 18:30.67 154 2889 Keller, Coby 8 Mustang Middle School 18:44.86 60 155 2607 Lawson, Adaylas 8 Jefferson MS 18:46.16 61 156 2606 Contreras, Jorge 8 Jefferson MS 18:49.44 62 157 1241 Rodriquez, Kaden 7 Western Oaks MS 18:54.13 158 2609 Macias, Edgar 8 Jefferson MS 18:58.37 63 159 287 Winters, Mathew 7 Mustang North MS 19:03.22 41 160 2494 Tacker, Philip 7 Oakdale MS 19:06.31 161 2675 Gourley, Thomas 7 Mustang Middle School 19:08.61 42 162 2497 Willhoite, Tucker 8 Oakdale MS 19:13.12 163 353 Kilman, Jack 7 Central MS 19:33.60 164 2605 Arroyo, Emilio 8 Jefferson MS 19:45.53 64 165 2988 Ramirez, A 7 Deer Creek MS 19:47.56 166 2986 Patrick, A 7 Deer Creek MS 19:57.62 167 338 Hutchinson, Luke 7 Oklahoma Christian School 19:57.97 168 226 Barnes, Tanner 7 Edmond Cimarron MS 20:06.84 43 169 320 Sereda, Anatoliy 7 Summit MS 20:07.16 44 170 310 Freitas, Eli 7 Summit MS 20:22.31 45 171 1235 Josue, Perez 8 Western Oaks MS 20:26.97 172 307 Burnett, Bryson 7 Summit MS 20:28.59 173 2611 Olmedo, Luis 8 Jefferson MS 20:45.45 65 174 2608 Lewis, Deriyono 8 Jefferson MS 20:46.67 66 175 250 Russell, Cole 7 Edmond Cimarron MS 21:15.91 176 247 Moore, Karsten 8 Edmond Cimarron MS 22:09.05 177 278 Madewell, Max 7 Mustang North MS 22:21.46 46 178 344 Weather, Clint 8 Oklahoma Christian School 22:32.63 179 2888 Burrell, Luke 8 Mustang Middle School 22:33.02 67 180 285 Wagner, Eric 8 Mustang North MS 23:13.55 68 181 271 Borseth, Andrew 8 Mustang North MS 23:42.26 182 281 Rivera, Mathew 7 Mustang North MS 23:45.13 47 183 245 Maly, Gavin 7 Edmond Cimarron MS 24:14.96 184 2610 Medina, Daniel 7 Jefferson MS 24:22.92 185 2886 Eckert, Wes 8 Mustang Middle School 25:25.30 186 1234 Gray, Bryson 7 Western Oaks MS 25:25.31 187 234 Ewald, Lucas 8 Edmond Cimarron MS 25:25.32
7th Grade Results
======================================================================= Name Year School Finals Points =======================================================================
1 Gigstad, A 7 Deer Creek MS 13:30.10 1 2 Brooks, Kaleb 7 Mustang Midd 13:33.12 2 3 Keefer, Brent 7 Sequoyah MS 13:46.89 3 4 Unknown, z Unknown MS runner 13:49.39 5 Unknown, y Unknown MS runner 13:57.97 6 Greenwood, Caleb 7 Central MS 13:58.57 7 Rojo, Yael 7 Sequoyah MS 14:02.79 4 8 Rojo, Yair 7 Sequoyah MS 14:06.76 5 9 Rector, Bryce 7 Sequoyah MS 14:29.96 6 10 Unknown, x Unknown MS runner 14:38.96 11 Toliver, Caleb 7 Oakdale MS 14:40.51 7 12 Neaves, A 7 Deer Creek MS 14:42.85 8 13 Foster, Luke 7 Oakdale MS 14:49.53 9 14 Unknown, w Unknown MS runner 14:54.99 15 Watts, Jackson 7 Sequoyah MS 14:55.95 10 16 Dunning, Jacob 7 Central MS 14:58.44 17 Vanaken, Benji 7 Mustang North MS 15:04.22 11 18 Francis, Westin 7 Sequoyah MS 15:08.85 12 19 Creed, Fletcher 7 Edmond Cimarron MS 15:09.75 13 20 Bailey, A 7 Deer Creek MS 15:11.56 14 21 Strickland, A 7 Deer Creek MS 15:14.58 15 22 Unknown, v Unknown MS runner 15:16.07 23 Tacker, Joshua 7 Oakdale MS 15:20.26 16 24 Sipols, Christopher 7 Sequoyah MS 15:21.54 17 25 Pham, A 7 Deer Creek MS 15:22.88 18 26 Greene, Houston 7 Sequoyah MS 15:25.36 27 Mcmullen, Colin 7 Sequoyah MS 15:27.36 28 Kirby, Kohl 7 Sequoyah MS 15:30.87 29 Halsell, Aiden 7 Oakdale MS 15:33.60 19 30 White, Ben 7 Edmond Cimarron MS 15:34.94 20 31 Melton, A 7 Deer Creek MS 15:35.84 21 32 Sroczynski, Gunnar 7 Mustang Midd 15:37.67 22 33 Unknown, u Unknown MS runner 15:41.93 34 Stancanpiano, Justin 7 Sequoyah MS 15:46.52 35 Roden, A 7 Deer Creek MS 15:48.70 23 36 Moehnke, A 7 Deer Creek MS 15:50.94 37 Harris, A 7 Deer Creek MS 15:58.68 38 Clark, Zach 7 Mustang Midd 15:59.37 24 39 Carter, Jack 7 Oakdale MS 16:10.76 25 40 Chandler, Blake 7 Oakdale MS 16:22.91 26 41 Cambell, Cj 7 Edmond Cimarron MS 16:30.10 27 42 Rider, Kade 7 Summit MS 16:40.61 28 43 Weeks, Luke 7 Summit MS 16:41.59 29 44 Fiorazo, Aaron 7 Summit MS 16:43.81 30 45 Paul, Mack 7 Mustang North MS 16:44.26 31 46 Healy, Brendan 7 Sequoyah MS 16:44.78 47 Haworth, Christopher 7 Summit MS 16:47.21 32 48 Titony, A 7 Deer Creek MS 16:48.14 50 Garrett, Payton 7 Edmond Cimarron MS 16:57.24 34 51 Roubik, Jack 7 Oklahoma Chr 17:05.84 52 Unknown, t Unknown MS runner 17:06.66 53 Abooghadareh, Parhum 7 Cheyenne MS 17:08.80 54 Keener, Christian 7 Oakdale MS 17:33.94 55 Whitson, William 7 Mustang North MS 17:35.05 35 56 Dj, Scott 7 Cheyenne MS 17:43.47 57 Henderson, Landon 7 Mustang Midd 17:44.53 36 58 Easter, Jayce 7 Western Oaks MS 17:48.71 59 Brendel, Jayden 7 Summit MS 17:51.01 37 60 Menge, Trevor 7 Western Oaks MS 18:04.91 61 Bosely, Noah 7 Edmond Cimarron MS 18:09.67 38 62 Sanchez, Eric 7 Mustang North MS 18:10.71 39 63 Geiger, Jackson 7 Edmond Cimarron MS 18:14.72 40 64 Panjwani, A 7 Deer Creek MS 18:20.91 65 Shell, Nathan 7 Oklahoma Chr 18:30.33 66 Rodriquez, Kaden 7 Western Oaks MS 18:54.13 67 Winters, Mathew 7 Mustang North MS 19:03.22 41 68 Tacker, Philip 7 Oakdale MS 19:06.31 69 Gourley, Thomas 7 Mustang Midd 19:08.61 42 70 Kilman, Jack 7 Central MS 19:33.60 71 Ramirez, A 7 Deer Creek MS 19:47.56 72 Patrick, A 7 Deer Creek MS 19:57.62 73 Hutchinson, Luke 7 Oklahoma Chr 19:57.97 74 Barnes, Tanner 7 Edmond Cimarron MS 20:06.84 43 75 Sereda, Anatoliy 7 Summit MS 20:07.16 44 76 Freitas, Eli 7 Summit MS 20:22.31 45 77 Burnett, Bryson 7 Summit MS 20:28.59 78 Russell, Cole 7 Edmond Cimarron MS 21:15.91 79 Madewell, Max 7 Mustang North MS 22:21.46 46 80 Rivera, Mathew 7 Mustang North MS 23:45.13 47 81 Maly, Gavin 7 Edmond Cimarron MS 24:14.96 82 Medina, Daniel 7 Jefferson MS 24:22.92 83 Gray, Bryson 7 Western Oaks MS 25:25.31 84 Peters, Aaron 7 Oakdale MS 16:52.29 33 123 Peters, Aaron 7 Oakdale MS 16:56.78
8th Grade Results
======================================================================= Name Year School Finals Points =======================================================================
1 Jackson, Parker 8 Cheyenne MS 11:39.87 1 2 Rivas, Edgar 8 Summit MS 11:56.29 2 3 Keifer, Jay 8 Edmond Cimarron MS 12:04.43 3 4 Clark, A 8 Deer Creek MS 12:27.67 4 5 Geist, Ethan 8 Summit MS 12:30.23 5 6 Rolfs, Tj 8 Sequoyah MS 12:47.22 6 7 Butler, Tyler 8 Western Oaks MS 12:57.97 7 8 Friesen, Jacob 8 Sequoyah MS 13:02.86 8 9 Means, A 8 Deer Creek MS 13:08.18 9 10 Gruenwald, Yannick 8 Elgin MS 13:13.51 10 11 Bouvette, Max 8 Cheyenne MS 13:15.42 11 12 Jones, Porter 8 Sequoyah MS 13:17.55 12 13 Brooks, Michael 8 Cheyenne MS 13:19.81 13 14 Cotton, Oneal 8 Western Oaks MS 13:23.87 14 15 Huckabay, Parker 8 Mustang North MS 13:24.24 15 16 Sollberger, Carson 8 Sequoyah MS 13:24.60 16 17 Bays, Kaleb 8 Mustang North MS 13:25.46 17 18 Brigida, Matthew 8 Summit MS 13:25.72 18 19 Fizhugh, Brenden 8 Deer Creek MS 13:26.08 19 20 Morrison, Jake 8 Oklahoma Chr 13:26.58 21 Mctigue, A 8 Deer Creek MS 13:28.40 20 22 Ganchev, Boris 8 Summit MS 13:34.49 21 23 Orear, Nate 8 Sequoyah MS 13:41.67 22 24 Tatarian, A 8 Deer Creek MS 13:48.02 23 25 Youngkin, Tyler 8 Elgin MS 13:53.05 24 26 Dennis, Presley 8 Mustang Midd 13:56.32 25 27 West, Tristan 8 Edmond Cimarron MS 13:58.89 26 28 Shorow, William 8 Cheyenne MS 13:59.37 27 29 Ellis, Blake 8 Sequoyah MS 14:04.08 28 30 Carlson, Charlie 8 Summit MS 14:07.14 29 31 Cottingham, A 8 Deer Creek MS 14:11.16 30 32 Sipols, Jacob 8 Sequoyah MS 14:23.11 31 33 Urbina, Ulices 8 Jefferson MS 14:26.08 32 34 Greenway, Grant 8 Cheyenne MS 14:26.52 33 35 Yu, Caleb 8 Summit MS 14:35.08 34 36 Willhoite, William 8 Oakdale MS 14:36.16 37 Katter, A 8 Deer Creek MS 14:37.21 35 38 Thomas, A 8 Deer Creek MS 14:37.90 39 Sinor, J 8 Deer Creek MS 14:41.14 40 Sinor, M 8 Deer Creek MS 14:44.74 41 Edgar, Montoya 8 Western Oaks MS 14:49.93 36 42 Anderson, Jacob 8 Sequoyah MS 14:50.54 43 Ashpole, Luke 8 Edmond Cimarron MS 14:54.29 37 44 Blair, Matt 8 Sequoyah MS 14:57.75 45 Quakenbush, Spencer 8 Elgin MS 15:00.23 38 46 Williams, Drew 8 Sequoyah MS 15:07.95 47 Hicks, Tommy 8 Mustang North MS 15:08.31 39 48 Grrenway, Blake 8 Cheyenne MS 15:09.26 40 49 Booher, Jacob 8 Sequoyah MS 15:11.93 50 Garbrecht, Jacob 8 Sequoyah MS 15:18.75 51 Einzenaur, Derrick 8 Elgin MS 15:19.18 41 52 Picklo, Cameron 8 Mustang Midd 15:19.53 42 53 Lou, Brad 8 Summit MS 15:21.87 43 54 Young, Nathan 8 Summit MS 15:22.51 55 Thornton, Colin 8 Western Oaks MS 15:23.96 44 56 Heusal, Zane 8 Edmond Cimarron MS 15:26.21 45 57 Delester, Jack 8 Edmond Cimarron MS 15:28.08 46 58 Synan, Chad 8 Sequoyah MS 15:31.36 59 Radichell, Landon 8 Mustang North MS 15:31.84 47 60 Scott, A 8 Deer Creek MS 15:44.09 61 Wykoff, Robby 8 Sequoyah MS 15:51.43 62 Klakulak, Ty 8 Edmond Cimarron MS 15:57.75 48 63 Escitt, Anothony 8 Western Oaks MS 16:07.40 49 64 Oldham, Evan 8 Summit MS 16:10.27 65 Meyer, Chris 8 Mustang Midd 16:13.72 50 66 Grisham, Blake 8 Mustang Midd 16:17.98 51 67 Underwood, Brady 8 Edmond Cimarron MS 16:20.02 52 68 Aamodt, Tait 8 Edmond Cimarron MS 16:33.01 69 Brown, Austin 8 Oklahoma Chr 16:38.30 70 Nelson, Bren 8 Elgin MS 16:42.66 53 71 Brown, Nick 8 Mustang North MS 16:46.40 54 73 Parker, Preston 8 Edmond Cimarron MS 17:03.23 74 Sachs, Wesley 8 Oklahoma Chr 17:08.26 75 Dally, Garrett 8 Sequoyah MS 17:09.31 76 Taylor, Cody 8 Central MS 17:13.11 77 Moran, Josue 8 Western Oaks MS 17:15.05 55 78 Avalos, Fransico 8 Western Oaks MS 17:15.63 56 79 Kolar, Brandon 8 Mustang Midd 17:18.10 57 80 Kien, Leon 8 Mustang North MS 17:41.23 58 81 Smith, Tayte 8 Western Oaks MS 17:50.64 82 Stanley, Caleb 8 Central MS 17:51.89 83 Whitehead, Nathan 8 Summit MS 17:55.50 84 Woods, Jaden 8 Summit MS 18:05.21 85 Hoke, Drew 8 Cheyenne MS 18:14.42 59 86 Ramirez, Rogelio 8 Western Oaks MS 18:30.67 87 Keller, Coby 8 Mustang Midd 18:44.86 60 88 Lawson, Adaylas 8 Jefferson MS 18:46.16 61 89 Contreras, Jorge 8 Jefferson MS 18:49.44 62 90 Macias, Edgar 8 Jefferson MS 18:58.37 63 91 Willhoite, Tucker 8 Oakdale MS 19:13.12 92 Arroyo, Emilio 8 Jefferson MS 19:45.53 64 93 Josue, Perez 8 Western Oaks MS 20:26.97 94 Olmedo, Luis 8 Jefferson MS 20:45.45 65 95 Lewis, Deriyono 8 Jefferson MS 20:46.67 66 96 Moore, Karsten 8 Edmond Cimarron MS 22:09.05 97 Weather, Clint 8 Oklahoma Chr 22:32.63 98 Burrell, Luke 8 Mustang Midd 22:33.02 67 99 Wagner, Eric 8 Mustang North MS 23:13.55 68 100 Borseth, Andrew 8 Mustang North MS 23:42.26 101 Eckert, Wes 8 Mustang Midd 25:25.30 102 Ewald, Lucas 8 Edmond Cimarron MS 25:25.32 103 Henslee, Noah 8 Summit MS 16:51.83 122 Henslee, Noah 8 Summit MS 16:52.82 Team Scores ================================================================================= Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9 =================================================================================
7th Grade
1 Sequoyah MS 28 3 4 5 6 10 12 17 Total Time: 1:11:22.35 Average: 14:16.47 2 Deer Creek MS 56 1 8 14 15 18 21 23 Total Time: 1:14:01.97 Average: 14:48.40 3 Oakdale MS 76 7 9 16 19 25 26 33 Total Time: 1:16:34.66 Average: 15:18.94 4 Mustang Middle School 126 2 22 24 36 42 Total Time: 1:22:03.30 Average: 16:24.66 5 Edmond Cimarron MS 132 13 20 27 34 38 40 43 Total Time: 1:22:21.70 Average: 16:28.34 6 Summit MS 156 28 29 30 32 37 44 45 Total Time: 1:24:44.23 Average: 16:56.85 7 Mustang North MS 157 11 31 35 39 41 46 47 Total Time: 1:26:37.46 Average: 17:19.50
8th Grade
1 Sequoyah MS 64 6 8 12 16 22 28 31 Total Time: 1:06:13.90 Average: 13:14.78 2 Deer Creek MS 75 4 9 19 20 23 30 35 Total Time: 1:06:18.35 Average: 13:15.67 3 Summit MS 75 2 5 18 21 29 34 43 Total Time: 1:05:33.87 Average: 13:06.78 4 Cheyenne MS 85 1 11 13 27 33 40 59 Total Time: 1:06:40.99 Average: 13:20.20 5 Western Oaks MS 150 7 14 36 44 49 55 56 Total Time: 1:12:43.13 Average: 14:32.63 6 Edmond Cimarron MS 157 3 26 37 45 46 48 52 Total Time: 1:11:51.90 Average: 14:22.38 7 Elgin MS 166 10 24 38 41 53 Total Time: 1:14:08.63 Average: 14:49.73 8 Mustang North MS 172 15 17 39 47 54 58 68 Total Time: 1:14:16.25 Average: 14:51.25 9 Mustang Middle School 225 25 42 50 51 57 60 67 Total Time: 1:19:05.65 Average: 15:49.13 10 Jefferson MS 282 32 61 62 63 64 65 66 Total Time: 1:30:45.58 Average: 18:09.12



Event 8 - Girls Junior High 2400
7th/8th Grade Combined Results Comp# Name School Time Points =========================================================================================
1 292 Case, Chloe 8 Summit MS 9:45.90 1 2 2551 Belden, Grace 8 Sequoyah MS 10:02.23 2 3 366 Cummins, Izzy 8 Elgin MS 10:03.55 3 4 2948 Rehl, Grace 7 Deer Creek MS 10:03.94 1 5 2616 Foreman, Ellise 8 Mustang Middle School 10:14.48 4 6 2868 Wright, Taylor 7 Mustang Middle School 10:17.40 2 7 368 Goodin, Peyton 8 Elgin MS 10:18.50 5 8 2922 Fields, Lauren 8 Deer Creek MS 10:21.87 6 9 880 Cummins, Gabby 8 Elgin MS 10:35.02 7 10 370 Nevaquah, Alyssa 8 Elgin MS 10:41.22 8 11 2557 Ferell, Maya 8 Sequoyah MS 10:41.72 9 12 349 Oconnor, Adi 8 Central MS 10:43.02 13 2946 Pitt, Gracie 7 Deer Creek MS 10:44.19 3 14 2951 Scott, Brionna 7 Deer Creek MS 10:45.00 4 15 2908 Burgin, Savannah 8 Deer Creek MS 10:45.50 10 16 791 Medina, Maddie 8 Cheyenne MS 10:45.93 11 17 2555 Duffy, Mia 7 Sequoyah MS 10:48.80 5 18 261 Hamel, Rachel 8 Mustang North MS 10:54.17 19 293 Dashney, Taylor 8 Summit MS 10:54.75 12 20 214 Kersgieter, Kiley 7 Edmond Cimarron MS 10:55.12 6 21 212 Jones, Vegan 7 Edmond Cimarron MS 10:55.81 7 22 785 Davenport, Carley 7 Cheyenne MS 10:56.84 8 23 2901 Albright, Tyleigh 7 Deer Creek MS 10:57.14 9 24 2870 Frank, Sincere 7 Mustang Middle School 11:00.03 10 25 269 Thayer, Jordan 8 Mustang North MS 11:03.20 26 2904 Brazil, Isabel 8 Deer Creek MS 11:04.85 13 27 291 Burke, Shay 8 Summit MS 11:08.80 14 28 2560 Jameson, Blakely 8 Sequoyah MS 11:09.26 15 29 2574 Thomas, Bella 7 Sequoyah MS 11:10.79 11 30 783 Casapao, Bella 8 Cheyenne MS 11:11.12 16 31 2885 Davidson, Lauren 8 Mustang Middle School 11:17.40 17 32 786 Denney, Shelby 8 Cheyenne MS 11:17.93 18 33 2872 Ake, Regan 7 Mustang Middle School 11:18.80 12 34 2906 Brown, Jordan 8 Deer Creek MS 11:19.30 19 35 792 Meredith, Madison 7 Cheyenne MS 11:23.31 13 36 2482 Pollard, Madison 7 Oakdale MS 11:25.39 14 37 2943 Nigg, Linda 8 Deer Creek MS 11:28.15 20 38 2477 Hixson, Malia 7 Oakdale MS 11:29.44 15 39 2954 Tincher, Emily 7 Deer Creek MS 11:30.84 16 40 2673 Berry, Hope 8 Mustang Middle School 11:31.42 21 41 796 Poos, Sajin 8 Cheyenne MS 11:36.67 22 42 2905 Brown, Grace 8 Deer Creek MS 11:37.25 23 43 2568 Miller, Faythe 8 Sequoyah MS 11:40.46 24 44 2947 Puckett, Madelyn 7 Deer Creek MS 11:42.12 17 45 2958 Wilson, Audrey 8 Deer Creek MS 11:46.96 25 46 2916 Dougherty, Samantha 8 Deer Creek MS 11:49.64 47 2561 Jeffery, Anna 8 Sequoyah MS 11:50.07 26 48 365 Colong, Julessa 8 Elgin MS 11:55.45 27 49 2550 Begansky, Kelsie 8 Sequoyah MS 11:56.36 28 50 2563 Klearman, Aubrey 8 Sequoyah MS 11:58.46 29 51 2556 Duke, Carissa 7 Sequoyah MS 11:59.08 18 52 2869 Polk, Tatum 7 Mustang Middle School 12:02.25 19 53 2573 Smith, Sammie 7 Sequoyah MS 12:03.83 20 54 2571 Reynolds, Bailey 7 Sequoyah MS 12:05.56 21 55 364 Carter, Lexia 8 Elgin MS 12:06.04 30 56 2931 Houk, Haley 7 Deer Creek MS 12:06.47 22 57 2932 Jacks, Madeline 8 Deer Creek MS 12:06.81 58 2937 Manning, Mackenzie 7 Deer Creek MS 12:07.23 59 788 Hill, Lauren 8 Cheyenne MS 12:08.29 31 60 369 Morgan, Madeline 8 Elgin MS 12:08.71 32 61 335 Sallee, Sierra 7 Oklahoma Christian School 12:09.64 23 62 330 Dement, Mercy 7 Oklahoma Christian School 12:10.62 24 63 217 Mitchell, Anna 8 Edmond Cimarron MS 12:11.42 64 266 Meyer, Kaylee 7 Mustang North MS 12:12.72 25 65 2918 Edelen, Haley 8 Deer Creek MS 12:13.27 66 2913 Crowe, Katherine 7 Deer Creek MS 12:13.69 67 332 Mckinnis, Olivia 7 Oklahoma Christian School 12:15.12 26 68 855 Smith, Emily 7 Cheyenne MS 12:16.86 27 69 2564 Lawson, Alex 7 Sequoyah MS 12:18.58 28 70 2867 Gee, Mady 7 Mustang Middle School 12:21.56 29 71 303 Taylor, Abby 7 Summit MS 12:22.00 30 72 2910 Burk, Brenna 7 Deer Creek MS 12:22.43 73 333 Rampey, Kaylee 8 Oklahoma Christian School 12:25.32 74 2481 Misuraca, Mccauley 7 Oakdale MS 12:25.86 31 75 2552 Best, Caroline 8 Sequoyah MS 12:26.34 76 784 Christiansen, Kaylee 8 Cheyenne MS 12:29.50 33 77 2570 Orgill, Rylee 7 Sequoyah MS 12:31.57 32 78 255 Cockings, Madison 7 Mustang North MS 12:31.86 33 79 2554 Confer, Kendall 8 Sequoyah MS 12:33.39 80 2952 Stanley, Hannah 8 Deer Creek MS 12:37.34 81 2475 Davis, Cayren 7 Oakdale MS 12:39.54 34 82 2882 Henrickson, Emily 7 Mustang Middle School 12:41.69 35 83 2935 Knox, Sophia 7 Deer Creek MS 12:44.00 84 257 Dorsey, Kennedy 7 Mustang North MS 12:50.90 36 85 2572 Robertson, Anna 8 Sequoyah MS 12:51.20 86 1224 Prince, Haylee 7 Western Oaks MS 12:55.59 87 2558 Golightly, Chloe 8 Sequoyah MS 13:04.12 88 268 Pollard, Haley 7 Mustang North MS 13:07.73 37 89 295 Hernandez, Elysa 7 Summit MS 13:08.13 38 90 2566 Luschen, Emily 8 Sequoyah MS 13:09.53 91 265 Mcmillin, Kiera 7 Mustang North MS 13:10.09 39 92 2903 Bogie, Brynne 7 Deer Creek MS 13:10.57 93 298 Knight, Emma 8 Summit MS 13:13.42 34 94 256 Delgado, Isabella 7 Mustang North MS 13:14.28 40 95 2553 Christina, Parry 8 Sequoyah MS 13:14.76 96 2917 Dyer, Jayden 8 Deer Creek MS 13:17.27 97 2881 Cornelius, Gracie 7 Mustang Middle School 13:18.43 41 98 203 Aliason, Ruby 7 Edmond Cimarron MS 13:18.99 42 99 397 Cozad, Faith 7 Anadarko MS 13:24.51 43 100 401 Villalba, Lilyanna 7 Anadarko MS 13:25.64 44 101 290 Brown, Myia 7 Summit MS 13:28.51 45 102 259 Gilles, Mckenna 8 Mustang North MS 13:28.95 103 1223 Escobar, Shelby 7 Western Oaks MS 13:29.32 104 2619 Murrow, Marissa 8 Mustang Middle School 13:29.85 35 105 2672 Chipman, Hope 8 Mustang Middle School 13:30.84 36 106 790 May, Sidney 8 Cheyenne MS 13:31.39 37 107 2877 Haller, Madison 7 Mustang Middle School 13:31.86 108 2883 Jones, Andrea 7 Mustang Middle School 13:33.32 109 2473 Adams, Ashlynn 8 Oakdale MS 13:34.50 110 334 Roberts, Lauren 7 Oklahoma Christian School 13:35.44 46 111 2567 Maggard, Morgan 7 Sequoyah MS 13:39.29 112 395 Autaubo, Lorenza 7 Anadarko MS 13:41.39 47 113 294 Douglas, Hannah 7 Summit MS 13:41.78 48 114 2878 Moody, Macy 7 Mustang Middle School 13:43.71 115 201 Adams, Cora 8 Edmond Cimarron MS 13:49.27 116 211 Jacobs, Haley 7 Edmond Cimarron MS 13:57.03 49 117 205 Cantrell, Mallory 8 Edmond Cimarron MS 13:58.17 118 2478 Lindsay, Anabelle 8 Oakdale MS 14:00.96 119 2474 Chandler, Paige 8 Oakdale MS 14:06.91 120 853 Prestridge, Carlie 7 Cheyenne MS 14:11.13 50 121 2880 Harper, Hallie 7 Mustang Middle School 14:11.99 122 2549 Baker, Kaylee 7 Sequoyah MS 14:14.77 123 2562 Kirby, Cassidy 7 Sequoyah MS 14:17.85 124 267 Nguyen, Nancy 8 Mustang North MS 14:20.55 125 2565 Lee, Lilly 7 Sequoyah MS 14:22.32 126 258 Enloe, Gracie 7 Mustang North MS 14:25.47 51 127 210 Heusel, Grace 7 Edmond Cimarron MS 14:27.37 52 128 347 Marsh, Emily 8 Central MS 14:29.13 129 778 Allred, Ainsley 8 Cheyenne MS 14:32.71 130 2569 Miskel, Hannah 7 Sequoyah MS 14:33.03 131 396 Castaneda, Niamya 7 Anadarko MS 14:33.40 53 132 215 King, Khloe 7 Edmond Cimarron MS 14:34.77 54 133 222 Tefkie, Taylor 8 Edmond Cimarron MS 14:37.43 134 367 Cunningham, Hope 8 Elgin MS 14:43.47 135 2559 Hobson, Riley 8 Sequoyah MS 14:49.31 136 2479 Mack, Audia 7 Oakdale MS 14:51.63 55 137 350 Warren, Kayln 8 Central MS 14:53.88 138 857 Sweeney, Alexis 7 Cheyenne MS 14:55.69 56 139 2884 Tiger, Micah 7 Mustang Middle School 14:56.56 140 794 Moseley, Chloe 7 Cheyenne MS 14:58.48 57 141 297 Kammerlocher, Marianna 7 Summit MS 15:08.47 58 142 328 Baker, Elizabeth 8 Oklahoma Christian School 15:08.76 143 854 Regier, Alyssa 8 Cheyenne MS 15:10.73 144 263 Johnson, Morgan 7 Mustang North MS 15:15.43 145 2879 Williams, Kaitlyn 7 Mustang Middle School 15:17.43 146 289 Breuninger, Mackenzie 8 Summit MS 15:21.62 38 147 2601 Avila, Brenda 7 Jefferson MS 15:22.29 148 299 Lodhi, Ashley 7 Summit MS 15:24.63 59 149 781 Baumann, Regan 8 Cheyenne MS 15:25.04 150 2875 Lyman, Megan 7 Mustang Middle School 15:29.55 151 2603 Cruz, Cassandra 8 Jefferson MS 15:30.00 152 779 Barstow, Grace 7 Cheyenne MS 15:40.15 60 153 2604 Genzer, Alexas 7 Jefferson MS 15:48.91 154 288 Alnabhan, Aayah 7 Summit MS 15:55.37 61 155 860 Wu, Grace 7 Cheyenne MS 16:05.99 156 300 Robertson, Alexis 7 Summit MS 16:47.09 157 795 Peters, Olivia 8 Cheyenne MS 16:48.13 158 304 Watson, Taylor 7 Summit MS 16:56.15 159 302 Steward, Mya 7 Summit MS 16:59.35 160 331 Mapes, Breanna 7 Oklahoma Christian School 17:00.44 62 161 2602 Brannon, Kierha 8 Jefferson MS 17:01.51 162 216 Mikkelson, Jane 7 Edmond Cimarron MS 17:05.88 63 163 346 Burkhead, Katie 8 Central MS 17:06.24 164 301 Shipp, Kami 8 Summit MS 17:06.61 39 165 789 Koures, Katherine 7 Cheyenne MS 17:07.02 166 296 Jackson, Jamari 7 Summit MS 17:08.30 167 858 Tofte, Elizabeth 7 Cheyenne MS 17:12.82 168 777 Abooghadarah, Pardis 7 Cheyenne MS 17:14.35 169 859 Webb, Rachel 7 Cheyenne MS 17:17.59 170 348 Mecoy, Lucy 7 Central MS 17:26.83 171 780 Barstow, Mikayla 8 Cheyenne MS 17:34.44 172 264 Kerwin, Kiaya 7 Mustang North MS 17:42.97 173 206 Doyle, Abby 7 Edmond Cimarron MS 18:05.59 174 336 Temple, Yshei 7 Oklahoma Christian School 18:16.42 64 175 3802 Unknown, b Unknown MS runner 18:23.48 176 204 Austin, Alexander 7 Edmond Cimarron MS 18:28.40 177 260 Hahn, Brianna 7 Mustang North MS 19:42.19 178 402 Wells, Samantha 7 Anadarko MS 22:29.01 65
7th Grade Results
======================================================================= Name Year School Finals Points =======================================================================
1 Rehl, Grace 7 Deer Creek MS 10:03.94 1 2 Wright, Taylor 7 Mustang Midd 10:17.40 2 3 Pitt, Gracie 7 Deer Creek MS 10:44.19 3 4 Scott, Brionna 7 Deer Creek MS 10:45.00 4 5 Duffy, Mia 7 Sequoyah MS 10:48.80 5 6 Kersgieter, Kiley 7 Edmond Cimarron MS 10:55.12 6 7 Jones, Vegan 7 Edmond Cimarron MS 10:55.81 7 8 Davenport, Carley 7 Cheyenne MS 10:56.84 8 9 Albright, Tyleigh 7 Deer Creek MS 10:57.14 9 10 Frank, Sincere 7 Mustang Midd 11:00.03 10 11 Thomas, Bella 7 Sequoyah MS 11:10.79 11 12 Ake, Regan 7 Mustang Midd 11:18.80 12 13 Meredith, Madison 7 Cheyenne MS 11:23.31 13 14 Pollard, Madison 7 Oakdale MS 11:25.39 14 15 Hixson, Malia 7 Oakdale MS 11:29.44 15 16 Tincher, Emily 7 Deer Creek MS 11:30.84 16 17 Puckett, Madelyn 7 Deer Creek MS 11:42.12 17 18 Duke, Carissa 7 Sequoyah MS 11:59.08 18 19 Polk, Tatum 7 Mustang Midd 12:02.25 19 20 Smith, Sammie 7 Sequoyah MS 12:03.83 20 21 Reynolds, Bailey 7 Sequoyah MS 12:05.56 21 22 Houk, Haley 7 Deer Creek MS 12:06.47 22 23 Manning, Mackenzie 7 Deer Creek MS 12:07.23 24 Sallee, Sierra 7 Oklahoma Chr 12:09.64 23 25 Dement, Mercy 7 Oklahoma Chr 12:10.62 24 26 Meyer, Kaylee 7 Mustang North MS 12:12.72 25 27 Crowe, Katherine 7 Deer Creek MS 12:13.69 28 Mckinnis, Olivia 7 Oklahoma Chr 12:15.12 26 29 Smith, Emily 7 Cheyenne MS 12:16.86 27 30 Lawson, Alex 7 Sequoyah MS 12:18.58 28 31 Gee, Mady 7 Mustang Midd 12:21.56 29 32 Taylor, Abby 7 Summit MS 12:22.00 30 33 Burk, Brenna 7 Deer Creek MS 12:22.43 34 Misuraca, Mccauley 7 Oakdale MS 12:25.86 31 35 Orgill, Rylee 7 Sequoyah MS 12:31.57 32 36 Cockings, Madison 7 Mustang North MS 12:31.86 33 37 Davis, Cayren 7 Oakdale MS 12:39.54 34 38 Henrickson, Emily 7 Mustang Midd 12:41.69 35 39 Knox, Sophia 7 Deer Creek MS 12:44.00 40 Dorsey, Kennedy 7 Mustang North MS 12:50.90 36 41 Prince, Haylee 7 Western Oaks MS 12:55.59 42 Pollard, Haley 7 Mustang North MS 13:07.73 37 43 Hernandez, Elysa 7 Summit MS 13:08.13 38 44 Mcmillin, Kiera 7 Mustang North MS 13:10.09 39 45 Bogie, Brynne 7 Deer Creek MS 13:10.57 46 Delgado, Isabella 7 Mustang North MS 13:14.28 40 47 Cornelius, Gracie 7 Mustang Midd 13:18.43 41 48 Aliason, Ruby 7 Edmond Cimarron MS 13:18.99 42 49 Cozad, Faith 7 Anadarko MS 13:24.51 43 50 Villalba, Lilyanna 7 Anadarko MS 13:25.64 44 51 Brown, Myia 7 Summit MS 13:28.51 45 52 Escobar, Shelby 7 Western Oaks MS 13:29.32 53 Haller, Madison 7 Mustang Midd 13:31.86 54 Jones, Andrea 7 Mustang Midd 13:33.32 55 Roberts, Lauren 7 Oklahoma Chr 13:35.44 46 56 Maggard, Morgan 7 Sequoyah MS 13:39.29 57 Autaubo, Lorenza 7 Anadarko MS 13:41.39 47 58 Douglas, Hannah 7 Summit MS 13:41.78 48 59 Moody, Macy 7 Mustang Midd 13:43.71 60 Jacobs, Haley 7 Edmond Cimarron MS 13:57.03 49 61 Prestridge, Carlie 7 Cheyenne MS 14:11.13 50 62 Harper, Hallie 7 Mustang Midd 14:11.99 63 Baker, Kaylee 7 Sequoyah MS 14:14.77 64 Kirby, Cassidy 7 Sequoyah MS 14:17.85 65 Lee, Lilly 7 Sequoyah MS 14:22.32 66 Enloe, Gracie 7 Mustang North MS 14:25.47 51 67 Heusel, Grace 7 Edmond Cimarron MS 14:27.37 52 68 Miskel, Hannah 7 Sequoyah MS 14:33.03 69 Castaneda, Niamya 7 Anadarko MS 14:33.40 53 70 King, Khloe 7 Edmond Cimarron MS 14:34.77 54 71 Mack, Audia 7 Oakdale MS 14:51.63 55 72 Sweeney, Alexis 7 Cheyenne MS 14:55.69 56 73 Tiger, Micah 7 Mustang Midd 14:56.56 74 Moseley, Chloe 7 Cheyenne MS 14:58.48 57 75 Kammerlocher, Marianna 7 Summit MS 15:08.47 58 76 Johnson, Morgan 7 Mustang North MS 15:15.43 77 Williams, Kaitlyn 7 Mustang Midd 15:17.43 78 Avila, Brenda 7 Jefferson MS 15:22.29 79 Lodhi, Ashley 7 Summit MS 15:24.63 59 80 Lyman, Megan 7 Mustang Midd 15:29.55 81 Barstow, Grace 7 Cheyenne MS 15:40.15 60 82 Genzer, Alexas 7 Jefferson MS 15:48.91 83 Alnabhan, Aayah 7 Summit MS 15:55.37 61 84 Wu, Grace 7 Cheyenne MS 16:05.99 85 Robertson, Alexis 7 Summit MS 16:47.09 86 Watson, Taylor 7 Summit MS 16:56.15 87 Steward, Mya 7 Summit MS 16:59.35 88 Mapes, Breanna 7 Oklahoma Chr 17:00.44 62 89 Mikkelson, Jane 7 Edmond Cimarron MS 17:05.88 63 90 Koures, Katherine 7 Cheyenne MS 17:07.02 91 Jackson, Jamari 7 Summit MS 17:08.30 92 Tofte, Elizabeth 7 Cheyenne MS 17:12.82 93 Abooghadarah, Pardis 7 Cheyenne MS 17:14.35 94 Webb, Rachel 7 Cheyenne MS 17:17.59 95 Mecoy, Lucy 7 Central MS 17:26.83 96 Kerwin, Kiaya 7 Mustang North MS 17:42.97 97 Doyle, Abby 7 Edmond Cimarron MS 18:05.59 98 Temple, Yshei 7 Oklahoma Chr 18:16.42 64 99 Unknown, b Unknown MS runner 18:23.48 100 Austin, Alexander 7 Edmond Cimarron MS 18:28.40 101 Hahn, Brianna 7 Mustang North MS 19:42.19 102 Wells, Samantha 7 Anadarko MS 22:29.01 65
8th Grade Results
======================================================================= Name Year School Finals Points =======================================================================
1 Case, Chloe 8 Summit MS 9:45.90 1 2 Belden, Grace 8 Sequoyah MS 10:02.23 2 3 Cummins, Izzy 8 Elgin MS 10:03.55 3 4 Foreman, Ellise 8 Mustang Midd 10:14.48 4 5 Goodin, Peyton 8 Elgin MS 10:18.50 5 6 Fields, Lauren 8 Deer Creek MS 10:21.87 6 7 Cummins, Gabby 8 Elgin MS 10:35.02 7 8 Nevaquah, Alyssa 8 Elgin MS 10:41.22 8 9 Ferell, Maya 8 Sequoyah MS 10:41.72 9 10 Oconnor, Adi 8 Central MS 10:43.02 11 Burgin, Savannah 8 Deer Creek MS 10:45.50 10 12 Medina, Maddie 8 Cheyenne MS 10:45.93 11 13 Hamel, Rachel 8 Mustang North MS 10:54.17 14 Dashney, Taylor 8 Summit MS 10:54.75 12 15 Thayer, Jordan 8 Mustang North MS 11:03.20 16 Brazil, Isabel 8 Deer Creek MS 11:04.85 13 17 Burke, Shay 8 Summit MS 11:08.80 14 18 Jameson, Blakely 8 Sequoyah MS 11:09.26 15 19 Casapao, Bella 8 Cheyenne MS 11:11.12 16 20 Davidson, Lauren 8 Mustang Midd 11:17.40 17 21 Denney, Shelby 8 Cheyenne MS 11:17.93 18 22 Brown, Jordan 8 Deer Creek MS 11:19.30 19 23 Nigg, Linda 8 Deer Creek MS 11:28.15 20 24 Berry, Hope 8 Mustang Midd 11:31.42 21 25 Poos, Sajin 8 Cheyenne MS 11:36.67 22 26 Brown, Grace 8 Deer Creek MS 11:37.25 23 27 Miller, Faythe 8 Sequoyah MS 11:40.46 24 28 Wilson, Audrey 8 Deer Creek MS 11:46.96 25 29 Dougherty, Samantha 8 Deer Creek MS 11:49.64 30 Jeffery, Anna 8 Sequoyah MS 11:50.07 26 31 Colong, Julessa 8 Elgin MS 11:55.45 27 32 Begansky, Kelsie 8 Sequoyah MS 11:56.36 28 33 Klearman, Aubrey 8 Sequoyah MS 11:58.46 29 34 Carter, Lexia 8 Elgin MS 12:06.04 30 35 Jacks, Madeline 8 Deer Creek MS 12:06.81 36 Hill, Lauren 8 Cheyenne MS 12:08.29 31 37 Morgan, Madeline 8 Elgin MS 12:08.71 32 38 Mitchell, Anna 8 Edmond Cimarron MS 12:11.42 39 Edelen, Haley 8 Deer Creek MS 12:13.27 40 Rampey, Kaylee 8 Oklahoma Chr 12:25.32 41 Best, Caroline 8 Sequoyah MS 12:26.34 42 Christiansen, Kaylee 8 Cheyenne MS 12:29.50 33 43 Confer, Kendall 8 Sequoyah MS 12:33.39 44 Stanley, Hannah 8 Deer Creek MS 12:37.34 45 Robertson, Anna 8 Sequoyah MS 12:51.20 46 Golightly, Chloe 8 Sequoyah MS 13:04.12 47 Luschen, Emily 8 Sequoyah MS 13:09.53 48 Knight, Emma 8 Summit MS 13:13.42 34 49 Christina, Parry 8 Sequoyah MS 13:14.76 50 Dyer, Jayden 8 Deer Creek MS 13:17.27 51 Gilles, Mckenna 8 Mustang North MS 13:28.95 52 Murrow, Marissa 8 Mustang Midd 13:29.85 35 53 Chipman, Hope 8 Mustang Midd 13:30.84 36 54 May, Sidney 8 Cheyenne MS 13:31.39 37 55 Adams, Ashlynn 8 Oakdale MS 13:34.50 56 Adams, Cora 8 Edmond Cimarron MS 13:49.27 57 Cantrell, Mallory 8 Edmond Cimarron MS 13:58.17 58 Lindsay, Anabelle 8 Oakdale MS 14:00.96 59 Chandler, Paige 8 Oakdale MS 14:06.91 60 Nguyen, Nancy 8 Mustang North MS 14:20.55 61 Marsh, Emily 8 Central MS 14:29.13 62 Allred, Ainsley 8 Cheyenne MS 14:32.71 63 Tefkie, Taylor 8 Edmond Cimarron MS 14:37.43 64 Cunningham, Hope 8 Elgin MS 14:43.47 65 Hobson, Riley 8 Sequoyah MS 14:49.31 66 Warren, Kayln 8 Central MS 14:53.88 67 Baker, Elizabeth 8 Oklahoma Chr 15:08.76 68 Regier, Alyssa 8 Cheyenne MS 15:10.73 69 Breuninger, Mackenzie 8 Summit MS 15:21.62 38 70 Baumann, Regan 8 Cheyenne MS 15:25.04 71 Cruz, Cassandra 8 Jefferson MS 15:30.00 72 Peters, Olivia 8 Cheyenne MS 16:48.13 73 Brannon, Kierha 8 Jefferson MS 17:01.51 74 Burkhead, Katie 8 Central MS 17:06.24 75 Shipp, Kami 8 Summit MS 17:06.61 39 76 Barstow, Mikayla 8 Cheyenne MS 17:34.44 Team Scores ================================================================================= Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9 =================================================================================
7th Grade Results
1 Deer Creek MS 33 1 3 4 9 16 17 22 Total Time: 54:01.11 Average: 10:48.23 2 Mustang Middle School 72 2 10 12 19 29 35 41 Total Time: 57:00.04 Average: 11:24.01 3 Sequoyah MS 75 5 11 18 20 21 28 32 Total Time: 58:08.06 Average: 11:37.62 4 Oakdale MS 149 14 15 31 34 55 Total Time: 1:02:51.86 Average: 12:34.38 5 Cheyenne MS 154 8 13 27 50 56 57 60 Total Time: 1:03:43.83 Average: 12:44.77 6 Edmond Cimarron MS 156 6 7 42 49 52 54 63 Total Time: 1:03:34.32 Average: 12:42.87 7 Mustang North MS 170 25 33 36 37 39 40 51 Total Time: 1:03:53.30 Average: 12:46.66 8 Oklahoma Christian School 181 23 24 26 46 62 64 Total Time: 1:07:11.26 Average: 13:26.26 9 Summit MS 219 30 38 45 48 58 59 61 Total Time: 1:07:48.89 Average: 13:33.78 10 Anadarko MS 252 43 44 47 53 65 Total Time: 1:17:33.95 Average: 15:30.79
8th Grade Results
1 Elgin MS 50 3 5 7 8 27 30 32 Total Time: 53:33.74 Average: 10:42.75 2 Deer Creek MS 68 6 10 13 19 20 23 25 Total Time: 54:59.67 Average: 10:59.94 3 Sequoyah MS 76 2 9 15 24 26 28 29 Total Time: 55:23.74 Average: 11:04.75 4 Cheyenne MS 98 11 16 18 22 31 33 37 Total Time: 56:59.94 Average: 11:23.99 5 Summit MS 99 1 12 14 34 38 39 Total Time: 1:00:24.49 Average: 12:04.90 6 Mustang Middle School 113 4 17 21 35 36 Total Time: 1:00:03.99 Average: 12:00.80